Çankaya’dan Etimesgut’a teklif Yaşamkent referandumu
  • Reklam
  • Reklam

Çankaya’dan Etimesgut’a teklif Yaşamkent referandumu

Çankaya ve Etimesgut belediyeleri arasında dava konusu olan Yaşamkent’teki sınır ihtilafı konusunda Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’den ‘referandum yapalım’ teklifi geldi.

25 Eylül 2017 - 11:07
Reklam

8 BİNE YAKIN NÜFUS VAR

“Çankaya ile Etimesgut’un sınırlarını Eskişehir Yolu ile Çevre Yolu belirliyor. İç kısım bizim sınırımız, dış kısım Etimesgut’un. Yaşamkent’te Eskişehir Yolu’na ve Çevre Yolu yoncasına bakan bu bölge de ilçemiz sınırlarında kalıyor. Vali Mehmet Kılıçlar döneminde Çankaya’da olması kararlaştırılan ve 8 bine yakın vatandaşın yaşadığı bu bölge Etimesgut’un talebi üzerine Valilik kararıyla o ilçeye bağlandı.”

YAPRACIK’A 14 KİLOMETRE

“Bu bölge Çankaya’daki muhtarlığa 500 metre uzakta, bağlı bulunduğu Yapracık mahallesine 14 kilometre mesafede. Etimesgut Belediyesi burada çöp almaya gelirken Çankaya sınırlarını kullanıyor. Vatandaşa mahkeme kararı ya da tebligat geldiğinde zulüm mesafe yüzünden çekiyor. Bu karmaşadan ötüü çok sayıda şikayet alıyoruz. Bir referandum yapalım, hangi ilçeye bağlanacağına vatandaş karar versin”

Taşdelen, “Etimesgut Belediye Başkanımız Enver Demirel’le birlikte bir referandum yapalım. Valilik’ten, belediyelerden, STK’lardan gözetmenler olsun” çağrısında bulundu.

Bu haber 690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mollali
    4 ay önce
    bölgenin cankayaya uzaklığına ne demeli..asıl o*** bu eskişehir yolu aksının sağlı sollu yeni ilçe olması..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte CHP'nin yüzde 60 oy hedefinin nedeni
İşte CHP'nin yüzde 60 oy hedefinin nedeni
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Deniz Yücel sorusu
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Deniz Yücel sorusu