Çavuşoğlu, salgından sonra kaç askerin Suriye’de...
  • Reklam

Çavuşoğlu, salgından sonra kaç askerin Suriye'de görevlendirildiğini söylemedi

CHP Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'ün soru önergesine yanıt veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'de koronavirüs salgınının başladığı 11 Mart'tan sonra kaç askerin Suriye'de görevlendirildiğini söylemedi.

23 Mayıs 2020 - 10:49
Reklam

Salgında güvenilir sonuçlara ulaşılamayan Suriye'de milyonlarca insan arasından yalnızca 230'una koronavirüs testi uygulandığı açıklandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 230 testin sonucunun da negatif olduğunu söyledi.

CHP Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, salgınla ilgili Suriye'deki son durumu sordu. Çeviköz Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na yazılı soru önergesi sundu. Önergede “İdlip'te ve özellikle vilayetin Türkiye sınırındaki yaklaşık bir milyon sığınmacının barındığı kamplarda Covid-19'la nasıl mücadele edilmesi planlanmaktadır?" diye sordu.

CHP'li Çeviköz'ün önergesine yanıt veren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, muhaliflerin 26 Nisan tarihine kadar milyonlarca insan içerisinden sadece 230'una test yapıldığını söyledi. Bu sonuçların negatif çıktığını anlatan Çavuşoğlu, 11 Mart'tan sonra kaç askerin Suriye'de görevlendirildiğini söylemedi.

Esad yönetimini eleştiren Çavuşoğlu, şunları söyledi: "Suriye genelinde tanı ve tedavi imkanlarının yetersizliği ve rejimin teyitli vakalar konusunda şeffaf davranmaması, uluslararası örgüt ve insani yardım kuruluşlarının önlemlerinin ivedilikle ve kapsamlı bir şekilde hayata geçirilmesini gerekli kılmaktadır.”

Kaynak: BirGün
Bu haber 112 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Süper Lig'de maç saatleri değişti! İşte yeni program
Süper Lig'de maç saatleri değişti! İşte yeni program
Telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini nasıl anlarsınız?
Telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini nasıl anlarsınız?