Çayyolu Konutkent PTT Kargo Posta Dağıtım Merkezi karantinaya...
  • Reklam

Çayyolu Konutkent PTT Kargo Posta Dağıtım Merkezi karantinaya alındı

Salgın nedeniyle artan çalışma tempoları maske dağıtımı ile daha da yoğunlaşan çok sayıda PTT çalışanına Koronavirüs bulaştığı açıklandı.

23 Nisan 2020 - 11:28 - Güncelleme: 23 Nisan 2020 - 12:42
Reklam

Koronavirüs salgını hızla yayılırken Türkiye'nin farklı illerinde çalışan çok sayıda PTT çalışanına da Koronavirüs bulaştı. Sosyal yardımlar ile maskelerin evlere dağıtılması kararlarıyla iş yükleri artan çok sayıdaki PTT emekçisinin Koronavirüs testi pozitif çıktı, yüzlerce PTT emekçisi de karantinaya alındı.

21 Nisan günü PTT Kargo Konutkent Posta Dağıtım Merkezinde çalışan bir görevlinin testinin pozitif çıkmasından sonra Konutkent Posta Dağıtım Merkezi karantina uyğulaması çerçevesinde kapatıldı.

Testi iki defa negatif çıktı

PTT Kargo Konutkent Posta Dağıtım Merkezinde çalışan bir dağıtım görevlisinin geçen haftalarda ateşinin yükselmesi sonucu hastanede yapılan iki testinin de neğatif çıktığı öğrenildi. Fakat birkaç gün önce ateşinin tekrar yükselmesi sonucu tekrarlanan test sonucunun bu sefer pozitif olduğu görüldü. 

PTT çalışanının Yaşamkent bölgesine dağıtım yaptığı ve Konutkent Posta Dağıtım Merkezi çalışanlarınında 14 günlük karantinaya alındığı öğrenildi.

PTT Kargo Konutkent Posta Dağıtım Merkezinin Sağlık Bakanlığından gelen ekiplerce üç defa dezenfekte edildiği, araçların da ilaçlanmak üzere merkeze götürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

PTT'de çalışan görevlinin hastaneye kaldırılmasından sonra Konutkent Posta Dağıtım Merkezi kapatılarak dağıtımın Çankaya Posta Dağıtım Merkezine verildiği bilgisine ulaşıldı.

PTT emekçileri önlem istiyor

PTT emekçileri çalışma koşullarında koronavirüs salgınına karşı gereken önlemlerin alınmadığını belirterek yönetimden taleplerde bulunup, 'Koronavirüs taşıyıcısı olmak istemiyoruz' diyerek tepki gösterdiler.

Kaynak: Çayyolu Haber Merkezi
Bu haber 22040 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 630'a yükseldi
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı...
Uğur Dündar'ın 'meydan dayağı' sosyal medyada gündem oldu
Uğur Dündar'ın 'meydan dayağı' sosyal medyada gündem oldu