Çayyolu’nda Halime Teyzenin çığlığını 10 yıl sonra...
  • Reklam
  • Reklam

Çayyolu'nda Halime Teyzenin çığlığını 10 yıl sonra duydular

Çayyolu Haber Dergisinde Mart 2010 tarihinden başlamak üzere 10 yıl boyunca yayınlanan ‘YAĞMUR’ haberlerini sonunda Ankara Büyükşehir Belediyesi duydu.

15 Şubat 2019 - 20:30 - Güncelleme: 15 Şubat 2019 - 21:31
Reklam

Çayyolu Haber Dergisinde Mart 2010 tarihinden başlamak üzere 10 yıl boyunca yayınlanan ‘YAĞMUR’ haberlerini sonunda Ankara Büyükşehir Belediyesi duydu. 10 yıl boyunca her yağmur yağdığında göle dönen yolları yazmaktan Çayyolu Haber Dergisi muhabirleri bıktı. Ama göle dönen yollara çözüm bulmak konusunda hiçbir belediye elini taşın altına koymadı.

Sonunda yerel seçimlere iki ay kala Ankara Büyükşehir Belediyesi Çayyolu’ndaki 2933. Cadde ile onun uzantısı olan 2894. Caddelere yağmur suyu tahliye alt yapısını kurmak için çalışma başlattı.

Halime teyzenin çığlığı ses verdi

Konuyla ilgili Çayyolu Haber Dergisinde ilk haber Mart 2010 yılında yayınlanmış ve haberde konuyla ilgili muhabirimize konuşan Halime Teyzemiz şunları söylemişti; “Ne zaman yağmur yağsa utanıyorum... Çayyolu’nda pazarın önündeki sokak, her yağmur yağdığında tam bir gölet görünümünde. Yenimahalle Belediyesini aradım. Onlar konunun Büyükşehir Belediyesine ait olduğunu söylediler. Büyükşehir Belediyesini aradım not alıp ilgileneceklerini söylediler. Aradan üç ay geçti ne gelen var. Ne ilgilenen” demişti.  

Halime teyzemiz 10 yıl önce bizi aradığında biz de fotoğraf makinemizi kapıp, bir yağmurlu gün sonrası Çayyolu pazarının önünden uzanan sokağa gitmiş ve rezaleti görüntülemiştik.

10 yıl sonra gelen mutlu son

Geçen ay Halime teyzemiz bizi tekrar aradı. Tekrar çay içmeye davet etti. 10 yıl önceki çığlığı ses getirmiş, sorunlu cadde çalışmalar başlamıştı. 10 yıl sonra Halime teyzemizi tekrar ziyaret için gittiğimizde, yaptığı çayını yudumlarken Halime teyze şunları söyledi; “Siz bu haber için geldiğinizde ben 73 yaşındaydım. Şimdi 83 yaşındayım. Aradan geçen 10 yılda 2 torunum daha oldu. Büyük torunum üniversiteyi bitirdi. Köprünün altından çok sular aktı. Sonunda bu sokaktaki sorunu fark edip çözüm buldular. Ne diyelim buna da şükür etmemiz gerekiyor” dedi.

Çayyolu’nda YAĞMUR

Son olarak haberimizi Bekir Coşkun’un “YAĞMUR” ile ilgili yazdığı bir yazı ile bitirelim.

Düşünün:

Dışarıda yağmur yağıyor...

Çatıda tıkır tıkır damlaların sesi var... Sobanın arkasındaki divandasınız... Damlaların sesi ile oluklardan akan yağmurun şırıltısı size bir ninni tutturmuş...

Buğulu camın öte yüzünde damlalar...

Damlalar bir durup, bir zıplayarak aşağı doğru kayıyorlar...

Dalıp, bir eski sevdanın yağmurlu gününe gidiyorsunuz... Saçları ıslak bir kadının, yağmur damlaları arasında kaybolan gözyaşlarına...

Boğazınız düğüm düğüm...

Ve o günlerden kalan bir şarkı yeniden çalıyor:

‘‘Yağmurlu bir gündü... Kimseler görmedi öpüştüğümüzü... İki gözüm çıksın...

Ne zaman yağmur yağsa utanıyorum...''

‘‘Yağmurlu bir gündü... Kimseler görmedi öpüştüğümüzü... İki gözüm çıksın...

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 892 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mısır'da piramitlerin yakınında patlama!
Mısır'da piramitlerin yakınında patlama!
Mısır'da patlama!
Mısır'da patlama!
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w