Çayyolu’nda intihar eden Eda Nur Kaplan soruşturmasında yeni...
Reklam
Reklam

Çayyolu'nda intihar eden Eda Nur Kaplan soruşturmasında yeni gelişme: İstenen cezalar belli oldu

Ankara’da bir binanın 15. katından atlayarak intihar eden Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırıda bulunarak ölümüne neden oldukları iddia edilen Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu hakkında iddianame hazırlandı.

19 Ekim 2021 - 19:45 - Güncelleme: 19 Ekim 2021 - 19:47

Çayyolu’nda bir binanın 15. katından atlayarak intihar eden Eda Nur Kaplan’ın soruşturması tamamlandı.

Sabah'tan Dilhan Dumanoğlu'nun haberine göre; Kaplan’a cinsel saldırıda bulundukları iddia edilen Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu hakkında ‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçundan en az 18 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Ankara'nın Çankaya ilçesinde cinsel saldırıya uğradığını iddia eden 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan, annesine mesaj gönderdikten sonra bir binanın 15. katından atlayarak intihar etmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütlen soruşturma tamamlandı. Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, olay tarihinde Eda Nur Kaplan'ın arkadaşlık sitesinde tanıştığı şüpheli Yusuf Güzelyurt ile görüşmeye karar verdiği belirtildi.

Kaplan'ın 31 Temmuz'da, ablasıyla Güzelyurt'un bulunduğu eğlence mekanına gittiği kaydedilen iddianamede, ilerleyen saatlerde Mehmet Ardıçoğlu da gruba dahil olduğu belirtildi. İddianamede, bir süre sonra Eda Nur Kaplan ile Güzelyurt'un eğlence mekanında ayrılarak Ardıçoğlu'nun sahibi olduğu günü birlik kiralanan otele gittikleri ifade edildi.

RIZASI OLMADIĞI KAYDEDİLDİ

Yusuf Güzelyurt'un alkolün etkisiyle kendisinde olmayan Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulunduğu, daha sonra aynı eylemi şüpheli Ardıçoğlu'nun gerçekleştirdiği bildirilen iddianamede,"Cinsel saldırı eyleminin Eda Nur Kaplan'ın vücudu üzerinde işlenirken, bu suçun işlenmesi sırasında ve bu suçun işlendiği süreyle sınırlı bir zaman dilimi içerisinde her iki şüphelinin de eylemi esnasında içinde bulunduğu durumun şartları ve aldığı alkolün etkisi ile direnemediğinin ancak şüphelilerin gerçekleştirdikleri eylemler esnasında rızasının da bulunmadığının kabulü gerektiği değerlendirilmiştir.

Bu itibarla her iki şüphelinin de Eda Nur Kaplan'a karşı nitelikli cinsel saldırı suçunu işledikleri yönünde haklarında kamu davasının açılması için yeterli şüphenin oluştuğu kanaatine varılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

EN AZ 18 YIL HAPİSLERİ İSTENDİ

İddianamede, Eda Nur Kaplan'a 'Nitelikli cinsel saldırı' suçunu gerçekleştirdiği belirtilen şüpheliler Güzelyurt ve Ardıçoğlu'nun en az 18 yıl hapisle cezalandırılması istendi. Soruşturma aşamasında ifadesine başvurulduktan sonra serbest bırakılan A.K. hakkında ise takipsizlik kararı verildi. Eda Nur Kaplan, söz konusu şüpheliler hakkında polise şikayette bulunduktan bir hafta sonra intihar etti.

Kaynak: Sabah
Bu haber 277 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
187 can kaybı, 20 bin 33 yeni vaka
187 can kaybı, 20 bin 33 yeni vaka
Süleyman Soylu'nun Erdoğan tepkisi kulisleri karıştırdı: Yine istifa mı edecek?
Süleyman Soylu'nun Erdoğan tepkisi kulisleri karıştırdı: Yine...