Çayyolu’nda sinek çok önlem yok
  • Reklam
  • Reklam

Çayyolu'nda sinek çok önlem yok

Kış mevsiminde dere ağızlarını ilaçlamayan belediye, ilaçlama araçlarını hala sokağa çıkarmadı. Gündüzleri karasineklerden bunalan Çayyolu halkı, geceleri sineklerin vızıltısı ve sokması nedeniyle belediyeye tepkili

20 Temmuz 2018 - 20:39 - Güncelleme: 20 Temmuz 2018 - 20:51
Reklam

Kış mevsiminde dere ağızlarını ilaçlamayan belediye, ilaçlama araçlarını hala sokağa çıkarmadı. Gündüzleri karasineklerden bunalan Çayyolu halkı,  geceleri sineklerin vızıltısı ve sokması nedeniyle belediyeye tepkili

Çayyolu bölgesinde son iki yıldır yaşanan karasinek sorunu bu yıl hat safhaya ulaştı. Yıllardır karasinek ve böcek görülmeyen Çayyolu ve civarında haşereden geçilmiyor.

“Çayyolu ve civarını sinek bastı. Vatandaş çileden çıktı. İlaçlama yapılmıyor”  diyen vatandaş Çankaya Belediyesini ve Ankara Büyükşehir Belediyesini göreve davet etti.

Sıcakların artmaya başlamasıyla birlikte karasinek ve sivrisineklerin çoğalması vatandaşları rahatsız etmeye başladı. Yıllardır görünmeyen ve her zaman ilaçlama yapılan Çayyolu’nda bu yaz sinekler bölgeye damgasını vurdu.

Yıllardır yaşamadığımız sinek sorununu son birkaç yıldır yaşıyoruz

Çayyolu bölgesinde yıllardır yaşanmayan sinek sorunu son birkaç yıldır en büyük sorun oldu. Çayyolu bölgesinin sinek sorununun çözülemediğini dile getiren vatandaşlar belediyenin yeterli ilaçlama çalışması yapmadığını belirttiler.

Son olarak sineklerden aşırı rahatsız olan Hayriye Aydoğan isimli vatandaş "Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Çayyolu ve bölgesinde sinek ve böcekler iyice arttı. Yıllardır görmediğimiz sinek ve sivrisinekleri görmeye başladık. Yenimahalle Belediyesi zamanında çok sık yapılan ilaçlama çalışmaları şimdi yok denecek kadar az yapılıyor. Çankaya Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekiplerinin daha fazla ilaçlama yaparak vatandaşların mağduriyetini gidermelerini istiyorum” dedi.

Yeterli önlemi almamanın yanı sıra, şimdi de çalışmayı geciktiren belediyeler Çayyolu sakinlerinden tepki alıyor. Belediye ilaçlama araçlarının ne zaman sokağa çıkacağı bilinmezken, yaşanan sorunun boyutu her geçen gün büyüyor.

Vatandaş rahatsız

Çayyolu’nda sıcak havaların artmasıyla birlikte karasinek ve sivrisineklerin artmasından rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar, bu durumun belediyenin yeterli ilaçlama yapmamasından kaynaklandığını savundu. Çayyolu bölgelerde yaşayan vatandaşlar, artan haşerelere bir an önce çözüm bulunmasını isterken, “Çayyolu sinek ve sivrisinekten geçilmiyor, geceleri uyku yok bizlere. Çocuklarımız parklara çıkamaz hale geldi. Yetkililerden yaşanan sorunun çözülmesini istiyoruz” diye sitem ettiler.

Altınay: yetkililer bir türlü önlem almıyorlar

Kışlalı Sokak’ta yaşayan Zehra Altınay isimli kadın, sokaklarına ilaçlama aracının girmediğini öne sürdü. Altınay, “Artık sivrisinek ve karasinekten bıktık. Yetkililer bir türlü önlem almıyorlar. Buraya daha ilaçlama aracı gelmedi. Diğer yerlere gösterilen ilgilinin bizlere de gösterilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Vektörlerden bulaşabilecek hastalıklar için önlem alın

Taşıdıkları bakterilerle; sıtma, tifo, tifüs, kene gibi birçok hastalığı insanlara bulaştırabilen haşerelerle etkili bir şekilde mücadele eden Büyükşehir, insan sağlığı için ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasının da böylece önüne geçiyor.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 1371 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milas'ta maden ocağında göçük: 4 işçi enkaz altında kaldı
Milas'ta maden ocağında göçük: 4 işçi enkaz altında kaldı
CHP'li belediye başkan adayı adaylıktan çekildi
CHP'li belediye başkan adayı adaylıktan çekildi
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w