Çayyolu’nda sokak hayvanları için yeni beslenme istasyonları...
Reklam

Çayyolu'nda sokak hayvanları için yeni beslenme istasyonları kuruluyor

Çayyolu başta olmak üzere Ankara genelinde kurulacak beslenme istasyonlarıyla sokak hayvanlarının yiyecek ve su ihtiyacını karşılanacak.

06 Nisan 2021 - 19:42 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 - 20:52

Sokak Hayvanlarını Besleme Platformu Bir Can'dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Sevgili hayvansever dostlarımız, ebeveynlerimiz, çocuklarımız ve gençlerimiz sokak hayvanları için hep birlikte “otomatik besleme istasyonları” yapmak ister misiniz?

7 Nisan Çarşamba ve 9 Nisan Cuma günleri saat 16:00-18:00 arası hepinizi vakfımıza bekliyoruz. Hep birlikte borulardan istasyonlar yapacak ve boyayacağız.

Sosyal sorumluluk etkinliklerini kişide yarattığı farkındalık ve bilinçli bir ortamda sosyalleşme açısından çok önemsenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Yapacağımız besleme istasyonlarını “BİRCAN” uygulamasının kullanımını yaygınlaştırmak için beslemeci dostlara yanında mamayla birlikte hediye edeceğiz. @bircandayanisma

Önceliğimiz Çayyolu semti olup Ankara’daki tüm beslemecilere “BİRCAN” uygulamasında besleme noktalarını takibe aldıkları takdirde mama ve istasyon hediye edeceğiz.

Bircan uygulamasını mobil store’larda ( Apple Store vb. ) aratarak telefonunuza indirebilirsiniz. Yurtdışında dahi ödül alan bu güvenilir mobil uygulamayı lütfen bir inceleyin, faydalı bulacağınızdan eminiz.


Haydi beslemeci dostlar vakfınız mama desteğiyle yanınızda, iş birliğiniz çok değerli, sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

Aynı göğün altında kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz.

Çayyolu, Yaşamkent, Alacaatlı, Ümitköy de yeni besleme noktaları oluşturuyoruz ve eskilerine destek. Amaç daha düzenli beslemeler için birbirimizle dayanışma ve iletişim içinde olmak.. Aç kalan hayvanların yiyecek arayışıyla sağda solda dolaşarak  hem kendilerine hem etrafa zarar verebilecek trafik kazaları ya da birbirleriyle alan mücadelesi gibi sorunları  minimuma indirgeyerek, kısırlaştırmalar ile bakabileceğimiz sayıya indirgeyerek minik canlarımızın da tok ve huzurlu olduğu bir Çayyolu Mahallesini birlikte yaratabilmek.

Çayyolundaki herkesin sokak canlarına destepini sağlayabilmek çok değerli. Herşey en yakınımızdan başlar. Eğer siz bizzat düzenli besleme yapamayorsanız, ya da hayvanlardan ürküyorsanız; yakınızdaki BirCan besleme noktasına mama desteği ya da aşı, kısırlaştırma desteği verebilir. Yakınınızdaki canlarla gidip tanışabilir ve böylece hayvanların da sizi tanıması sayesinde bildikleri, sahiplendikleri bir kişi olmanın rahatlığını yaşayabilir, yörenizde o canlar için canla başla emek veren insanları da tanıma fırsatı bulabilirsiniz.  

Bu canları biz sahiplenip daha sonra sokaklara terk ettik, bu hepimizin vicdani sorumluluğu..

Etkinlik Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı Bircan ile birlikte düzenlemekte 

Etkinliğin düzenleneceği adres: Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3377. Sokak Bahçeci Konakları No:12 Çayyolu/Ankara

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 1350 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüs | 5 bin 12 yeni vaka, 53 can kaybı
Türkiye'de koronavirüs | 5 bin 12 yeni vaka, 53 can kaybı
Sedat Peker'in avukatlarından 'yakalandı' iddiasına ilişkin flaş açıklama
Sedat Peker'in avukatlarından 'yakalandı' iddiasına ilişkin flaş...