Çayyolu’ndan Esenboğa Havalimanı’na gitmek artık çok kolay
  • Reklam

Çayyolu'ndan Esenboğa Havalimanı'na gitmek artık çok kolay

Ankara Büyükşehir Belediyesinin 08.02.2019 tarihinde 2019/15 sayılı kararına istinaden UKOME Genel Kurulunda Esenboğa Havalimanı-AŞTİ – Ümitköy arasında hizmet veren BELKO-AİR araçları güzergahına yönelik olarak alınan karada şu ifadelere yer verildi.

07 Eylül 2019 - 13:06 - Güncelleme: 07 Eylül 2019 - 13:39
Reklam

Ankara Büyükşehir Belediyesinin 08.02.2019 tarihinde 2019/15 sayılı kararına istinaden UKOME Genel Kurulunda Esenboğa Havalimanı-AŞTİ – Ümitköy arasında hizmet veren BELKO-AİR araçları güzergahına yönelik olarak alınan karada şu ifadelere yer verildi.

“Kentin batı bölgesinde ikamet eden vatandaşlardan gelen talepler üzerine, vatandaşların havalimanına ulaşımını gereksiz zaman kaybı olmadan hızlı ve konforlu bir şekilde yapabilmesi için mevcut güzergahlara ilave bir güzergah belirlenmesinin uygun olacağı düşünülerek, 12.12.2018 tarih ve 2018/126 sayılı kararı ile belirlenmiş olan mevcut güzergahlarına ilave olarak güzergahları belirlenen araçlardan 4 adedinin 442-B flama ismiyle; Gidiş ve Geliş olarak Esenboğa Havalimanı, ve Ümitköy Metro Durağında olmak üzere karşılıklı yolcu indirme ve bindirme yapılmasının uygun olacağı görüşüne varılmıştır” denildi.

Ümitköy Esenboğa Havalimanı arasında otobüsler hangi yolu izleyecekler?

Araçların izleyeceği yol olarak; “Ümitköy Metro durağı ve Esenboğa Havalimanı arasında gidiş ve dönüş aynı olmak üzere; gidiş ve geliş olarak Esenboğa Havalimanı, Özal Bulvarı, Sağa dönüş Ankara Çevre Yolu, Anadolu Bulvarı, Sağa dönüş Bağdat Caddesi, Başkent Bulvarı, 1904. Cadde, Kılıçarslan Caddesi, 1940. Cadde, Başkent Bulvarı, Batıkent Bulvarı, Şaşmaz Bulvarı, 2432. Cadde, Meksika Caddesi, 2433. Sokak, Dumlupınar Bulvarı, Şaşmaz Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ” güzergahı belirlenmiştir.

Duraklar nerede?

Durak yerlerinin ise Pursaklar Aile Yaşam Merkezi, Podium AVM Önü, Çakırlar Göbek, Meydan AVM Önü ve Ümitköy Metro Durağında olmak üzere karşılıklı yolcu indirme ve bindirme yapılacak.

Ücretler ne kadar?

Bilet fiyatları sözleşme kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenmekte olup, Ümitköy Metro durağı ve Esenboğa Havalimanı arasında bir kişinin ücreti 11 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Polis, zabıta, gaziler, şehit yakınları, engelli ve refakatçileri ve sarı basın kartı olanlar otobüsleri ücretsiz kullanabilmektedir.

Belko Air’den açıklama

Araçlarımızın şehir merkezinden havalimanı istikametine ilk hareket noktası Ümitköy'dür. Daha sonrasında  sırasıyla, Şaşmaz, Batıkent, Çakırlar, Gimsa, Ostim, Gimat, Pursaklar ve Esenboğa Havalimanına ulaşmaktadır.Ümitköyden sonrasında her durak arası takriben 10 dakika sürmektedir.(trafik yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir) Araçlarımızın Ümitköy şehir merkezinden takriben 90 dakika içerisinde havalimanına ulaşmaktadır.(trafik yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir) Detaylı bilgi için 444 9 312 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Ücretimiz KDV dahil 11 TL'dir

Yolcularımızın dikkatine 444 9 312 numaralı müşteri hizmetleri numaramızda servis sağlayıcının teknik sorunları nedeniyle hizmet verememekteyiz. Bu sebeple 0549 785 18 91 ve 0549 791 02 08 nolu mobil hatlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

AŞTİ durağımızı kullanarak ESENBOĞA HAVALİMANI'NA gidecek olan yolcularımızın dikkatine araçlarımız AŞTİ gelen yolcu katı 120-121-122-123 nolu peronlardan hareket etmektedir.

Belkoair Otobüsleri Sefer Sıklıkları; Sabah 05:00'den Gece 24:00'e kadar her 30 dakikada bir, Gece 24:00'ten Sabah 05:00'e kadar her 60 dakikada bir seferimiz vardır.

442 -B ÜMİTKÖY -BATIKENT-ESENBOĞA HAVALİMANI HATTI YOLCU ALMA DURAKLARI

ÜMİTKÖY (METRO DURAĞI ÖNÜ)

ŞAŞMAZ (AYDOĞANLAR İŞ MERKEZİ ÖNÜ)

BATIKENT (MEYDAN AVM KARŞISI)

ÇAKIRLAR(MİGROS MARKET ÖNÜ)

GİMSA (GİMSA AVM ÖNÜ)

OSTİM(DOĞULU HOLDİNG ÖNÜ )

GİMAT(PODİUM AVM KARŞISI)

PURSAKLAR (AİLE YAŞAM MERKEZİ KARŞISI)

ESENBOĞA HAVALİMANI İÇ-DIŞ HATLAR GİRİŞ KAPILARI

442-B ESENBOĞA HAVALİMANI -BAKIKENT-ÜMİTKÖY HATTI YOLCU İNDİRME DURAKLARI

ESENBOĞA HAVALİMANI İÇ VE DIŞ HATLAR YOLCU ÇIKIŞ KAPILARI

PURSAKLAR (AİLE YAŞAM MERKEZİ ÖNÜ)

GİMAT (PODİUM AVM ÖNÜ)

OSTİM(DOĞULU HOLDİNG KARŞISI)

GİMSA(GİMSA AVM KARŞISI)

ÇAKIRLAR(AKYURT SÜPERMARKET ÖNÜ)

BATIKENT(MEYDAN AVM ÖNÜ)

ŞAŞMAZ (AYDOĞANLAR İŞ MERKEZİ KARŞISI)

ÜMİTKÖY(METRO DURAĞI ÖNÜ)


Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 5119 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 784'e yükseldi
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı...
İzmir'de İstanbul Sözleşmesi için toplanan kadınlara polis müdahalesi: Çok sayıda gözaltı var
İzmir'de İstanbul Sözleşmesi için toplanan kadınlara polis...