Çayyolu sise teslim
  • Reklam
  • Reklam

Çayyolu sise teslim

Çayyolu’nu etkisi altına alan sisli hava sürücülere zor anlar yaşatıyor. Yüksek kesimlerde ulaşımın sağlandığı ana arterlerde görüş mesafesi 5 metreye kadar düşüyor. Çayyolu'nda ki sisli havanın önümüzdeki 3 gün süreceği öğrenildi.

14 Aralık 2017 - 10:41 - Güncelleme: 14 Aralık 2017 - 11:12
Reklam

Hava sıcaklıklarının akşamları eksi derecelerde seyrettiği Çayyolu’nda olumsuz iklim koşullaruna sis de eklendi. Sabah saatlerinde yoğunluğu artan sis tabakası, sürücülere zor anlar yaşatıyor. Çayyolu'nun yüksek kesimlerinde ulaşımın sağlandığı ana arterlerde görüş mesafesi 5 metreye kadar düşüyor.

Ankara'da sisli

Çayyolu'nda yaşanan yoğun sis Ankara'da da etkili oluyor. Çankaya’da Kırkkonaklar, Oran, Ahlatlıbel bölgelerini kaplayan sis tabakası İncek kesiminde yoğunluğunu artırıyor. Keçiören ve Mamak ilçelerinin yüksek kesimleri de sisden nasibini alan bölgeler arasında yer alıyor. Alçak bölgelerde de etkili olan sis özellikle sürücülerin görüşünü engelleyerek trafik kazası riskini artırıyor.

SICAKLIK EKSİ DERECEDE

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan hava tahminlerine göre Başkent, hafta sonuna dek sıcaklığının neden olduğu gizli buzlanma ile birlikte sis tabakasının trafikte büyük tehlike oluşturduğuna dikkat çeken yetkililer, Ankaralı sürücülerin direksiyon başında dikkatli olması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

GİZLİ BUZLANMA UYARISI

“Ankara’da hakim olan yoğun sis trafik güvenliğinde büyük tehlike oluşturuyor. Sürücüler, direksiyon başında daha dikkatli olmak zorunda. Kimi yerlerde görüş mesafesi 5 metreye kadar düşüyor. Böyle bir ortamda hız limitlerini zorlamak intihar ile eşdeğer. Yolu çok iyi biliyor olabilirsiniz fakat önünüze aniden çıkacak bir araç, yaya ya da yaban hayvanı nedeniyle frene basmak için geç kalabilirsiniz. Ayrıca Ankara’nın ana arterlerinde gizli buzlanma meydana geliyor. Kaygan yol ile sisli hava bir araya geldiğinde olası kazaların sonuçları çok acı olur. Sürücülerin, sis farlarını yakarak, makul hızlarda seyretmeleri gerekiyor. Araçlarında bu aksam bulunmayan sürücüler ise yoğun sis bulutu ile karşılaştıklarında dörtlü reflektörlerini yakarak görünürlüklerini artırabilirler.”

2017/12/2017-12-14-10-52-05.jpg
2017/12/2017-12-14-10-52-06.jpg
2017/12/2017-12-14-10-52-07.jpg
Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 1464 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarımda felaket tablosu! 16 yılda ne değişti?
Tarımda felaket tablosu! 16 yılda ne değişti?
İran ve Türkiye'den kritik karar
İran ve Türkiye'den kritik karar
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w