Cemil Çiçek yargıçları topa tuttu: Çay toplamaya, zeytin...
Reklam
Reklam

Cemil Çiçek yargıçları topa tuttu: Çay toplamaya, zeytin toplamaya bile gidiyorlar

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Cemil Çiçek, yargı camiasına ilişkin bir dizi eleştiriler yöneltirken "Baksanıza şimdi kimlerle fotoğrafları çıkıyor, çay toplamaya, zeytin toplamaya bile gidiyorlar" dedi.

21 Ekim 2021 - 10:08 - Güncelleme: 21 Ekim 2021 - 10:09

Bir dönem Adalet Bakanlığı görevini de yürütülen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Cemil Çiçek, yargı camiasıyla ilgili olarak Karar gazetesi yazarı İsmet Berkan'a değerlendirmelerde bulundu.

"Yargı bağımsızlığı güzel bir slogan ama yargıç kalitesi olmadan içi boş bir laf" diyen Çiçek, bir dizi önerilerde bulundu.

Çiçek, hukuk eğitiminin kalitesi ve süresine ilişkin olarak "Belki 6, hatta 7 yıla çıkarmak lazım hukuk fakültelerini” görüşünü dile getirerek, geçmişte bu konuda Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ile yapılan temasları hatırlattı.

Çiçek, isim vermeden yargıç ve savcılara da şu eleştirileri yöneltti:

“Yargıçlık, savcılık mesleğini seçen kişi, hayatının kısıtlanmasını da kabul etmiş demektir. Öyle herkesle düşüp kalkamaz, birlikte sosyal ortamlar dahil vakit geçirdiği herkese dikkat etmelidir. Hal kağıdı bunun içindi. Ama baksanıza şimdi kimlerle fotoğrafları çıkıyor, çay toplamaya, zeytin toplamaya bile gidiyorlar.”

ÇAY TOPLAYAN YÜKSEK YARGI ÜYELERİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Mayıs 2016'da düzenlediği iki günlük Rize ziyaretine dönemin Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay başkanları da katılmıştı. Bu isimlerin Erdoğan ile birlikte çay toplaması tartışmalara yol açmıştı.

Bu haber 110 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Süleyman Soylu'nun Erdoğan tepkisi kulisleri karıştırdı: Yine istifa mı edecek?
Süleyman Soylu'nun Erdoğan tepkisi kulisleri karıştırdı: Yine...
Ekonomist Oğuz Demir'den 'motorine zam' paylaşımı: 'Yarın gece itibariyle geçerli olacak'
Ekonomist Oğuz Demir'den 'motorine zam' paylaşımı: 'Yarın gece...