“Çevre için Elele” Öğrenci Çevre Etki Değerlendirme...
  • Reklam
  • Reklam

“Çevre için Elele” Öğrenci Çevre Etki Değerlendirme Çalıştayı

Özel Gürçağ Okulları çevre eğitimi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

20 Mart 2019 - 10:34
Reklam

Özel Gürçağ Okulları çevre çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, “Sağlıklı Yaşam”, “Geri Dönüşüm”, “ Sürdürülebilir Su Politikaları”, “Yenilenebilir Enerji” ve “Sokak Hayvanları” adı altında beş temayı barındıran ve Ankara’da faaliyet gösteren tüm resmi/özel ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayan "Öğrenci Çevre Etki Değerlendirme Çalıştayı" düzenleniyor.

28-29 Mart 2019 tarihlerinde yapılacak “Öğrenci Etki Değerlendirme Çalıştayı”nda akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler tarafından bilgilendirme yapılacak. Daha sonra öğrenciler çevre sorunlarını, geri dönüşümün geleceğe etkisi, var olan su kaynaklarının korunması, enerji tasarrufu ve farkındalığı, sağlıklı yaşam için beslenme ve sporun önemi, sokak hayvanlarının korunması konularını ele alacaklar. Çalıştaya tüm okullar davetli.

Çalıştaya katılacak öğrencilere, Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir çevre eğitimi vermek; bunun yanı sıra aileleri, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını çevre konularında bilinçlendirmede öğrencilerin etkin rol almalarını sağlanması hedefleniyor.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 984 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eşinin dolandırıcı olduğu iddia edilen Zerrin Özer'den jet karar
Eşinin dolandırıcı olduğu iddia edilen Zerrin Özer'den jet...
Sevda Demirel'den babasını kaybeden Başak Dizer'e şaşırtan sözler
Sevda Demirel'den babasını kaybeden Başak Dizer'e şaşırtan...
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w