Çocuk istismarıyla suçlanan ABD’li milyarder Epstein’ın...
  • Reklam

Çocuk istismarıyla suçlanan ABD'li milyarder Epstein'ın intihar ettiği kesinleşti

Amerika Birleşik Devletleri'nde kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturmakla suçlanan milyarder Jeffrey Epstein'in otopsi raporunda intihar ettiği kesinleşti.

17 Ağustos 2019 - 23:24 - Güncelleme: 18 Ağustos 2019 - 09:53
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri'nde kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturmakla suçlanan milyarder Jeffrey Epstein'in otopsi raporunda intihar ettiği kesinleşti.

New York Adli Tıp Başhekimlerinden Barbara Sampson, yapılan otopsi raporunun Epstein'in kendini asarak intihar ettiğini ortaya koyduğunu açıkladı. Epstein'in ölümü komplo teorilerine neden olmuştu.

Raporun sonucunu kabul etmediklerini vurgulayan Epstein'in avukatları kendi incelemelerini yapacaklarını duyurdu.

New York'ta Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi'nde tutuklu olan Epstein, geçtiğimiz hafta kontrole gelen görevli tarafından hücresinde ölü bulunmuştu.

66 yaşındaki Epstein, birkaç hafta önce de hücresinde gardiyanlar tarafından baygın halde bulunmuş, boynunda görülen çürük izleri ise intihar teşebbüsü veya diğer mahkumların saldırısına uğradığı şüphelerini gündeme getirmişti.

Epstein, Trump ve Clinton gibi politikacıların yakın arkadaşıydı

Jeffrey Epstein, en küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

Epstein'ın, 559 milyon dolarlık servetini teminat olarak verme karşılığında yargılanma sürecinde New York'taki 77 milyon dolarlık malikanesinde elektronik kelepçeyle ev hapsinde tutulması talebi mahkeme tarafından reddedildi.

2007'de Florida'da yine benzer suçlamalar yöneltilen Jeffrey Epstein, hakkındaki suçlamaları kabul ederek savcılıkla iş birliğine gitmiş, hakkındaki federal suçlamalar düşürülmüş ve "fuhşa teşvik" suçlamalarından yargılanmıştı.

Epstein ile anlaşma yapan dönemin Miami Başsavcısı Alex Acosta ise milyardere yönelik aynı suçlamaların tekrar gündeme gelmesinin ve eleştirilerin ardından Trump'ın kabinesindeki Çalışma Bakanlığı görevinden geçen ay istifa etti.

Yatırım fonu yöneticisi milyarder Jeffrey Epstein'ın, aralarında ABD Başkanı Donald Trump, eski ABD Başkanı Bill Clinton ve İngiltere York Dükü Andrew gibi önemli isimlerin de bulunduğu çevrelerle yakın arkadaşlığı kamuoyunda tartışma konusu olmuştu.

Kaynak: Euronews
Bu haber 243 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı: Anneme söylerim sizi
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı:...
Bilim Kurulu üyesi Çelik'ten, çok kritik ATM uyarısı
Bilim Kurulu üyesi Çelik'ten, çok kritik ATM uyarısı