Cumhurbaşkanlığı’ndan DW Türkçe’nin ’Albayrak’ haberine...

Cumhurbaşkanlığı'ndan DW Türkçe'nin 'Albayrak' haberine tepki

GündemCumhurbaşkanlığı'ndan DW Türkçe'nin 'Albayrak' haberine tepki: Algı operasyonun bir parçası

25 Mayıs 2019 - 15:40 - Güncelleme: 25 Mayıs 2019 - 16:21

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, DW Türkçe'de “Albayrak'ın finansman paketine ‘yanlış ve zamansız’ eleştirisi” başlıklı habere tepki gösterdi. Başkanlıktan yapılan açıklamada, "Türkiye ekonomisi ve yürütülen ekonomi politikaları hakkında oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı operasyonun bir parçası olarak masa başında hazırlandığı anlaşılan bu haberi ve yapılma şeklini yanlış buluyoruz" ifadelerine yer verildi.

 Bakanlık konuya dair yaptığı yazılı açıklamaya "Bugün Deutsche Welle Türkçe tarafından yayımlanan 'Albayrak'ın finansman paketine ‘yanlış ve zamansız’ eleştirisi' başlıklı haberde Başkanlığımızın da adına yer verilmesi  nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması zaruri görülmüştür" ifadesiyle başladı.

Açıklama şöyle devam etti:

"Söz konusu haberde, güya Başkanlığımız bürokratlarının açıklanan İVME Finansman Paketini’ni televizyondan öğrendikleri, zamansız ve gereksiz buldukları ve seçimlere ilişkin olumsuz düşünceler ifade ettikleri iddia edilmiştir.

Haberin tamamı birlikte değerlendirildiğinde, Hükümetimiz tarafından ekonominin ihtiyaçları çerçevesinde hazırlanan kapsamlı bir paket hakkında olumsuz bir algı üretilmeye çalışıldığı açıkça anlaşılmaktadır. Bu açıdan, haberin maksatlı olduğu bellidir. Bu maksadı pekiştirmek için, Başkanlığımızın ve personelimizin isminin de kullanılmış olması dikkat çekicidir ve asla kabul edilemez.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı olarak, her aşamada katkı verdiğimiz Hükümetimizin, ekonomi alanında aldığı doğru ve yerinde kararlarla; dengelenme sürecinde bir yandan ekonominin makro, finansal ve mali durumunun güçlendirilmesi diğer yandan reel sektörün bu süreçte ihtiyaç duyduğu yapısal dönüşüme yönelik uygun koşullarda, uzun vadeli ve uygun maliyetli finansmana erişiminin sağlanması çabalarına önümüzdeki süreçte de kararlı bir şekilde devam edilecektir.

Netice olarak, bir süredir ortak bir amaç güdülerek Türkiye ekonomisi ve yürütülen ekonomi politikaları hakkında oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı operasyonun bir parçası olarak masabaşında hazırlandığı anlaşılan bu haberi ve yapılma şeklini yanlış buluyoruz."

Bu haber 223 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Roma Teknik Direktörü Paulo Fonseca: Sürpriz yaşamak istemiyoruz
Roma Teknik Direktörü Paulo Fonseca: Sürpriz yaşamak istemiyoruz
Ali Koç'tan 'kural hatası' açıklaması: Net bir şey var ki...
Ali Koç'tan 'kural hatası' açıklaması: Net bir şey var ki...
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w