Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan tartışma yaratacak imam...
  • Reklam

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan tartışma yaratacak imam hatip çıkışı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ortaokul ve lisede okuyan gençlerin yüzde 15’inin değil yüzde 25’inin imam hatipte okumasını istediklerini söyledi. Erbaş ayrıca, “Ülkemiz imam hatip neslinin gayretleriyle bugünleri yaşıyor” ifadelerini kullandı.

28 Mayıs 2020 - 17:38
Reklam

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ortaokul ve lisede okuyan gençlerin yüzde 15’inin değil yüzde 25’inin imam hatipte okumasını istediklerini söyledi. Erbaş ayrıca, “Ülkemiz imam hatip neslinin gayretleriyle bugünleri yaşıyor” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Ali Erbaş’ın tartışma yaratan açıklamalarına her gün bir yenisi ekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Önder İmam Hatipliler Derneği'nin YouTube'daki Ramazan Bayramı özel programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın, imam hatip okullarıyla ilgili değerlendirmede iktidarın bu konu üzerindeki hedeflerinden bahsetti.

İmam hatip okullarından mezun olanların hepsinin ilahiyat fakültelerine gitmeyeceğini bildiklerini ifade eden Erbaş, hedefin ‘yüzde 25 imam hatipli gençlik’ olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:

“Ortaokul ve lisede okuyanların yüzde 15'i değil de yüzde 25'i imam hatipte okusun da ondan sonra üniversitelere gitsin istiyoruz. Bunun faydasını yaşıyoruz şu anda. Ülkemiz imam hatip neslinin gayretleriyle bugünleri yaşıyor. Rabbim 600 bin imam hatip öğrencisinden 60 bin imam hatip öğrencisine düştüğümüz günleri unutturmasın. 60 binden de 1.5 milyona çıkışının şükrünü eda etmeyi bizlere nasip eylesin.”

‘DEMEK Kİ RAHATSIZ EDİYORUZ’

Öte yandan Diyanet'e yönelik saldırıda bulunulduğunu savunan Erbaş, Necip Fazıl Kısakürek'in 'Ey düşmanım, sen benim ışığım ve hızımsın. Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın' sözlerine atıfta bulunarak, "Bu saldırılardan Diyanet güçlenerek çıkıyor. Demek ki teşkilatımız onları rahatsız edecek bir şeyler yapıyor ki yıpratmaya çalışıyorlar. Onlar yıpratmaya çalıştıkça da teşkilatımız daha güçleniyor ve kuvvetleniyor" ifadelerini kullandı.

Bu haber 273 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuğulu Park'ta baro başkanları polis ablukasına alındı
Kuğulu Park'ta baro başkanları polis ablukasına alındı
DSÖ mercek altına alınıyor!
DSÖ mercek altına alınıyor!