Dünya maske tedarik edemezken zenginler: Özel doktorlu sığınak...
  • Reklam

Dünya maske tedarik edemezken zenginler: Özel doktorlu sığınak satışları başladı

Covid-19 salgını dünyanın her tarafında can almaya devam ederken, can telaşına düşen zenginler özel doktor-hemşire tutup izole için sığınak satın almaya başladı.

08 Nisan 2020 - 18:23
Reklam

Dünyada milyonlarca insan en basit tıbbi malzemelerden olan cerrahi maskeye bile ulaşamazken, dünyanın en zengin kişilerinin kendilerini izole etmek için harekete geçtiği ve bunu da yaşamları gibi ayrıcalıklı bir hale getirdikleri bildiriliyor. Bu insanların izole sürecine dezenfektan malzemesi, gıda ürünleri stoku gibi temel ihtiyaçların dışında da ilginç önlemler aldıkları basının gündemine geliyor.

Zenginlere hizmet sunan seyahat acenteleri, müşterilerinin havaalanlarında kimseyle karşılaşmak istemediklerini; özel check-in, gümrük ve güvenlik işlemlerinden geçmek istediklerini söylüyorlar.

Dün Fransa'nın maskelerini yürüten ABD, bugün de Almanya'nın siparişini yağmaladı

İzolasyon için salgının en az görüldüğü ülkeleri tercih eden zenginlerin buralarda afet durumunda kullanılmak üzere zenginler için hazırlanmış sığınak ve tatil evlerine yerleşmek için özel jetler kiraladıkları ifade ediliyor. Bu kişilerin birçoğu da enfekte olmaları durumunda kendileri ve ailelerinin tedavisi için kişisel doktorları veya hemşireleri yanlarına aldıkları anlaşılıyor.

Bu zenginler arasında evlerini askeri tarz bir sığınağa dönüştürenler olduğu gibi, hazır sığınakları satın alanlar da bulunuyor.

Kaliforniya merkezli zenginlere yönelik çalışan bir emlak şirketi, Indiana’da İkinci Dünya Savaşı döneminden kalma terkedilmiş bir sığınağı 80 kişilik bir konaklama birimine dönüştürdüklerini, Güney Dakota'da ise yine terk edilmiş bir mühimmat deposunda 575 beton sığınak oluşturduklarını ve hepsinin de zengin kişilerce satın alındığını söyledi.

Bu haber 221 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya'dan NASA'ya çağrı: Ay'ı birlikte keşfedelim
Rusya'dan NASA'ya çağrı: Ay'ı birlikte keşfedelim
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi Nisan'da 1,33 arttı
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi Nisan'da 1,33 arttı