Eğitim-İş’ten İstanbul çağrısı
  • Reklam

Eğitim-İş'ten İstanbul çağrısı

Eğitim-İş Sendikası YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararına ilişkin bir açıklama yayımladı.

07 Mayıs 2019 - 20:16 - Güncelleme: 07 Mayıs 2019 - 20:55
Reklam

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İstanbul'da seçimlerin tekrar edilmesine karar verdi. YSK'nın bu kararına tepkiler çığ gibi büyürken Eğitim-İş Sendikası karara tepki göstererek yurttaşa birlik olma günü mesajı vererek bir çağrıda bulundu. 

Eğitim-İş Genel Merkez Kurulu tarafından yayımlanan açıklamada, "Eğitim emekçileri olarak uyarıyoruz: Bugün kendi ülkenizin çağdaşlığı için vermediğiniz mücadele, çıkarmadığınız ses, yarın çocuklarınızın sessiz bir karanlıkta yaşamasına yol açacak. Çocuklarımızın yüzüne bakabilmek, onlara daha yaşanır bir ülke emanet edebilmek için bir arada durmak, her birimizin boynunun borcudur" denildi. 

"Eğitim-İş olarak toplumun her ilerici üyesini, demokrasi için bir arada durmaya çağırıyoruz" denilen açıklamada, "Gün, bir padişahlık kurmak yerine herkesin kendisini kimlerin yöneteceğine karar vereceği bir Cumhuriyet kuran büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına sahip çıkma günüdür. Gün, Cumhuriyet için ayağa kalkma, tek yumruk olma günüdür!" denilerek tüm yurttaşlara çağrıda bulunuldu. 

Bu haber 319 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya neden önemli ve tartışma yaratıyor?
Ayasofya neden önemli ve tartışma yaratıyor?
Darbeci general ve 2015 MİT raporu neden yeniden siyasetin gündeminde?
Darbeci general ve 2015 MİT raporu neden yeniden siyasetin...