Ekrem İmamoğlu en büyük hayalini açıkladı
  • Reklam

Ekrem İmamoğlu en büyük hayalini açıkladı

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu.

18 Nisan 2019 - 10:00 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 - 10:01
Reklam

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu FOX TV'de Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. İmamoğlu merak edilen soruların yanıtlarını verdi.

İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle:

Mazbatayı alma ortamı biraz yoğundu. Daha sonra büyükşehir belediyesine geçtik. Büyük bir kitle toplandı. Hiç haber vermeden insanların akarak gelmesi.  Saraçhanede her kesimden insan vardı. O insanların sevgisini hissediyorsuuz. dün akşam efes pilsen maçı için söz vermiştik. Söz verdiysek gideceğiz dedim. Gittik çok da güzel bir maç izledik. Rakibimizi yendik. Eve geçtik annem babam geldi kızım sitem yaptı. Oğlum burda iki çocuğum evde demiştim. çocuklarımadına söz veriyorum demiştim. Eve girdim kızım hemen bir oğlunuz yanınızda iki çocucuğunuz evde değil mi dedi? Hemen bir sitem. 

Annem çok duygulu tabi çok duygulandılar. Onların maneviyatı beni çok koruyor ona inanıyorum. Gözyaşlarıyla karşıladılar. Dün meydanda da söyledim Allahım beni aileme mahçup etme. Dolayısıyla insanın anne babasına ailesine mahçup olmaması bu çok değerli. ki bu asil görevi asil bir şekilde yapabilesiniz. En çok ailemi ihmal ediyorum . Bir anne oğlunun dizinin dibinde olmasını ister. 

HUKUK İNSANLIĞIN NEFESİDİR

Hukuk üstündür insanlığın nefesidir bence. hukuk olmadan insan nefes alamaz. Adaletin bittiği yerde insanın nefes alamaması gibi. Sokaktaki sokak hayvanından tutun da doğaya karşı insanların birbirine karşı diyaloglarına karşı... Hukuk çok derin bir mesele. 

BİZ SARILMAZSAK...

Biz toplumun vitrininde duran insanlarız. Biz sarılmazsak... 

Biz Erdoğan'la akraba değiliz. Bir insan göreve geldiğinden itibaren elini sıkmayacağı insan yoktur. Ben mazbatamı aldım artık kişisel işlerin adamı değil. Benim hiçbir engelim yok. Gideceğğim talepte bulunacağım görüşeceğim. Cumhurbaşkanının beni tebrik etmesinden onur duyarım .

Her zaman çekinip uzaktan bakmaya çalıştım. Kampanyada da hep söylemişimdir normalleşelim. 

AZINLIK KELİMESİ ÜLKE GÜNDEMİNDEN KALKMALI

Azınlık kelimesinin ülke gündeminden kalkmasını istiyorum. Herkesin inancına derin bir saygı. Tarihler boyunca inançlar nedeniyle savaşmış. İnanç nedeniyle kimse kimseye üstünlük kurmamalı. Benim esasım insan 

Belli bir zümre kaybetmenin de seçimin bir parçası olduğunu unuttu. Tabi ki Kürt vatandaşımın oyunu alacağım, ayrı bir yere koymak yerine bir bütünün parçası olmak gerektiğini düşünüyorum.

‘KAYBETMENİN KAZANMAK KADAR DOĞAL OLDUĞUNU UNUTUYORLAR’

Bir dönem Anadolu Ajansı () Genel Müdürlüğü görevini de yürüten Kemal Öztürk’ün ‘İmamoğlu, ‘seçim kazanan başkan' olacaktı, şimdi ‘zafer kazanan lider' konumuna geldi. Bunun sebebi de Ak Parti içindeki kifayetsiz bir kliğin ve ona destek veren bir kısım medyanın akla zarar tutumudur” ifadesini değerlendiren İmamoğlu,’Tabii ben kendi siyasi kurumları hakkında yorum yapmak istemem ama yanlış yapıyorlar. Seçimi kaybetmenin, kazanmak kadar doğal olduğunu unutuyorlar. Lütfen ilgililer, parti süreçleriyle ilgili değerlendirmelerini yapsınlar. Bu AK Parti’ye de zarar veriyor’ dedi.

İmamoğlu canlı yayında açıkladı: İşte ilk icraat

HAYALİNİ AÇIKLADI

Benim hayalim gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı olmak. Ben çocuklarımızın hayallerini  bu şehirde üretmek için çalışacağım. 

İstanbul'da Türkiye'ye dönük başka bir süreci başlatacağız. 

Medipol Başakşehir’e destek olacak mısınız?’

Ben İstanbul’da belediye başkanıyım. Dünyanın en şanslı adamıyım. 1903’te kurulmuş Beşiktaş var, 1905’te kurulmuş Galatasaray var, 1907’de kurulmuş Fenerbahçe var. Öyle işler yaparız ki biz. Benim işim spor kulübü yaratmak değil

İmamoğlu Anıtkabir'e ne zaman gidecek?

İmamoğlu yayına teşekkür ederek veda etti; Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, bir kişinin kalbini bilmeden kırdıysam özür diliyorum. Tabi ki bu ülkenin teminatları var, bu sürecin en önemli teminatı YSK. Süreci en iyi şekilde yürüttükleri için teşekkür ediyoruz. Günün sonunda milletçe kazanmalıyız. Bu seçimin kaybedeni yok. Sen kaybettin ben kazandım diyen benim yol arkadaşım değildir. Lütfen buna dikkat edelim. 

Bu haber 359 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Süper Lig'de maç saatleri değişti! İşte yeni program
Süper Lig'de maç saatleri değişti! İşte yeni program
Telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini nasıl anlarsınız?
Telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini nasıl anlarsınız?