Ekrem İmamoğlu’ndan YSK’ya Büyükçekmece çağrısı
  • Reklam

Ekrem İmamoğlu'ndan YSK'ya Büyükçekmece çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Avcılar'da vatandaşa seslendi.

12 Nisan 2019 - 18:32 - Güncelleme: 12 Nisan 2019 - 20:41

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Avcılar'da vatandaşa seslendi.

İmamoğlu, YSK'ya süreci bir an önce bitirmesi için çağrıda bulunarak "Bu milletin iradesini geciktirmeyin. Bu şehre vakit kaybettirmeyin. Bu şehri dünyaya birilerinin rezil etmesine müsaade etmeyin. YSK'ya sesleniyorum. Bir an önce kararınızı netleştirin görevimize başlayalım." ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları;

EKREM İMAMOĞLU'NDAN SURİYELİ GÖÇMENLER İÇİN DİKKAT ÇEKEN MESAJLAR

Bizim insani duruşumuzu kimse değiştiremez. Her yerde açıkladım, biz İstanbul'da var olan durumun mutlaka bir envanterini çıkaracağız. Burada bulunan Suriyeli insanların çektiği sıkıntıları elden geçireceğiz. Aile travmaları var, çocukları sıkıntıda. Biz hiç kimseyi başka bir yere koyamayız.

Bu dediğim hususlarla ilgili şu koca kenti yönetenlerin 5 yıldır tek cümlesi yok ama bizim her konuda fikrimiz var. İkinci adım, ulusal politikaların geliştirilmesinde bu kentin fikri nedir, isteği nedir, ulusal politika nasıl geliştirilmelidir, bu konuda öncü politikalar geliştireceğiz. Bu politikalar nezdinde, Türkiye'nin üst seviye politikasının oluşmasında yardımcı ve destek olacağız.

Suriyeli mülteciler, bu ülkede mülteci kavramının ötesinde buraya getirilmiş olabilirler. O gün bu kararı alanlar bugün yanlış yaptıklarının farkında. Biz Suriyelilerin vatanlarına dönmesini istiyoruz. Biz susan olmayacağız, ulusal arası platformda susan dilsiz şeytanlara da şunu söyleyeceğiz.

Kardeşim, yerin altındaki petrolle ilgilnene kadar, bu topraklarda barışı temin etmek için gerekeni yapın. 16 milyon insanın belediye başkanı olarak uluslarası tüm platformlarda sizin sesinizi dile getirip, "Suriye'nin petrolüyle ilgileneceğinize oradaki insanların kardeşliği, huzuruna imkan tanıyın, destek olun, bir an önce Türkiye'de misafir ettiğimiz Suriyeli insanlar vatanlarına dönsün" Bu kadar net. Bunları niye anlattım. Çünkü ben artık İstanbul Büyükşehir Belediye başkanıyım.

"İSTANBUL İTTİFAKI DEDİK, GERÇEK OLDU"

İstanbul ittifakı dedik ve bugün gerçek oldu. Herkesin bize bu süreçte gösterdiği ilgiye alakaya çok teşekkür ediyorum. Bir başka istediğim daha oldu. Artık meydanlarda yüzde 50'si 55'i kadın var. Kadın, değişimi gerçekleştirebilir.

Bu sevgi, bu kucaklama bizim sorumluluğumuzu arttırıyor. Büyükşehir Belediyesi'ne gittiğinde orada çalışan arkadaşlarım, İBB çalışanları, bakın bu adam size söz veriyor, büyükşehir belediyesi çalışanlarına alınteriyle ekmeğini kazanan, üreten, kişiye partiye değil, topluma, 16 milyona hizmet eden herkesin başımın üstünde yeri var. Bizim aynı şekilde büyükşehir belediyesine iş yapan iş insanları, müteahhitler, şirketler, orada işinizi yapmışsanız, karşılığını bu millete hizmet olarak vermişseniz siz de hiç korkmayın, sizin de yeriniz başımızın üstü.

Kimse bizden partizanlık üzerinden işler beklemesin, biz herkesi kucaklayacağız.

3 bin küsur oyla kazandık dediler. Biz "bir dakika durun dedik." Ekibimiz hala 39 ilçede nöbet tutuyor. Biz görevimize başlayana kadar görevlerine devam edecekler. Milletvekillerimiz, gönüllü arkadaşlarımız, herkes sürecin içerisinde.

BÜYÜKÇEKMECE'DE YAŞANAN OLAYLAR

Şimdi Büyükçekmece'de kapı kapı gezip seçmenleri tespit edeceklermiş. Kapı kapı geziyorlar. Polisimizi de yoruyorlar onları da rencide ediyorlar. Siz zamanında açıklamadınız mı, "seçim sistemine güvenebilirsiniz" diye. "Dünyanın en güvenilir seçim sisteminde en ufak şüphe duymasın" demediler mi?

Her gün bir şey üretiyorlar. Bakın çok yanlış. Büyükçekmece'de yapılan bu süreci durdurun. YSK, sürecin kararını hemen vermeli. O da yetmiyor, diyorlar ki Maltepe'nin de süreci elde tutalım. Say say bitmiyor. Kurul oluşturun diyoruz. Yavaş yavaş sayalım diyorlar. Zaman mı kazanıyorlar anlamış değilim. Mümkün.

En çok da benim AKP'ye oy vermiş, AKP'li hemşerilerimi ve dostlarımı rencide ediyorlar. 94 yılında, sayın Cumhurbaşkanı büyükşehir belediyesini kazandığında millet ve dönemin iktidarı görevi teslim etti mi? 2002 yılında bütün Türkiye'deki seçimi kazandılar ve o dönemin iktidarı, o dönemin karar vericileri görevi teslim ettiler mi? Ya kardeşim niye böyle yapıyorlar? AKP'li kardeşlerime soruyorum. Ben bugün o partinin adayı olsaydım acaba ne düşünürlerdi?

Ben kendimi 16 milyon insanın vicdanına, ahlakına kendimi emanet ediyorum. Bu şehirde yeni bir başlangıç var artık. Bu şehirde yeni bir dönem başlamıştır. Biz hazırız. Belediye başkanlarım hazır. Siyasi ekiplerimiz hazır. İstanbul'un 16 milyon insanı hazır. Hepimiz hazırız.

EKREM İMAMOĞLU'NDAN YSK'YA ÇAĞRI

YSK'ya sesleniyorum, bu milletin iradesini geciktirmeyin. Bu şehre vakit kaybettirmeyin. Bu şehri dünyaya birilerinin rezil etmesine müsaade etmeyin. YSK'ya sesleniyorum. Bir an önce kararınızı netleştirin görevimize başlayalım. Biz, kazandığımız seçimi yedirtmeyiz. Ben ilk günkü yerimde duruyorum. Bugüne, bu yaşa kadar yaptığım her işte her süreçte bir kişinin hakkını yemedim. Allah şahit. 16 milyon insan da şahit olsun. Hepinizin huzurunda söz veriyorum. Hakkınızı ve hakkımı yedirtmeyeceğim.

Bu ülkenin çocuklarına gençlerine, Cumhuriyet'in değerlerini öğreteceğiz. Bir arada yaşamayı öğreteceğiz. Kimse, bizim çocuklarımızı aldatamayacak. Gençlerimiz özgür olacaktır. Gençlerimizle bu ülkenin geleceğini hazırlayacağız. Görevimize başlayalım İstanbul'u ayağa kaldıracağız. Barış, huzur, mutluluk içerisinde, üreten bir İstanbul.

Bu haber 258 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3’üncü Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Ödül töreni gerçekleştirildi
3’üncü Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Ödül...
Fenerbahçe - Gençlerbirliği maçında gol yağmuru! 7 GOL vardı
Fenerbahçe - Gençlerbirliği maçında gol yağmuru! 7 GOL vardı
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w