Elazığ’da 699 öğrenci Atatürk’ün imzasını attı
  • Reklam
  • Reklam

Elazığ'da 699 öğrenci Atatürk'ün imzasını attı

Elazığ’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, 699 öğrenci, okul bahçesinde Atatürk'ün imzasını oluşturdu.

19 Mayıs 2019 - 15:32 - Güncelleme: 19 Mayıs 2019 - 15:52
Reklam

Elazığ’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Elazığ Necip Güngör Kısaparmak Anadolu Lisesi tarafından dikkat çeken bir koreografi hazırlandı.

Milli mücadelenin 100. yılı nedeniyle Atatürk'ün imzasını oluşturmak isteyen öğrenciler, her gün belirli saatlerde çalışma yaptı. Beklenen gün geldi çattı, 699 öğrenci, okul bahçesinde Atatürk'ün imzasını oluşturdu.

Mustafa Uc'un haberine göre, öğrencilerin oluşturduğu Atatürk imzası havadan da görüntülenirken, ortaya renkli görüntüler çıktı.

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Alper Akipek, yaptığı açıklamada; “10 günlük bir sürede, 699 öğrencini katılımıyla gerçekleştirdik. 100. Yıla özel gerçekleştirmek istedik ve şu anda Türkiye'de okulların yaptığı koreografiler içinde en yüksek sayıda katılımlı bir koreografi oldu. Öğrencilerimi kutluyorum. Başarılı bir çalışma oldu.” dedi.

Bu haber 114 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van Gölü Ekspresi ile keyifli yolculuk
Van Gölü Ekspresi ile keyifli yolculuk
Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan'dan DAK tatbikatı
Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan'dan DAK tatbikatı
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w