Emine Erdoğan’a yakın isimden dikkat çeken Davutoğlu hamlesi
  • Reklam

Emine Erdoğan'a yakın isimden dikkat çeken Davutoğlu hamlesi

Kurucuları arasında Davutoğlu'nun da olduğu BİSAV'a kayyum atanmasına tepki gösteren Star yazarı Sibel Eraslan'ın, mesajını kısa süre sonra silmesi dikkat çekti.

23 Ocak 2020 - 20:07

Hükümete yakın Star’da yazan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Sibel Eraslan, Bilim ve Sanat Vakfı'na (BİSAV) ilişkin attığı tweetini sildi.

Kurucuları arasında eski Başbakan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Datvuoğlu’nun da olduğu Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanmıştı. İstanbul Şehir Üniversitesi'nin de kurucusu olan Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanması, muhafazalar camianın da tepkisine neden olmuştu. Davutoğlu kurucuları arasında olduğu BİSAV kayyum atanmasına "Darbe" diyerek tepki göstermişti.

Star yazarı ve Erdoğan Ailesi’ne yakın Sibel Eraslan, Bilim Sanat Vakfı’na kayyum atanması ile ilgili, “Bilim Sanat Vakfı, entelektüel bir çatı olmanın yanı sıra, üniversite yasakları esnasında kesintiye uğrayan eğitim dünyamızı onaran sıcak bir mektepti bizler için. İslami çevrelerin emeği ve birikimiyle kurduğu bir müessesenin bugün kayyım idaresine devredilmesi cidden üzücü” şeklinde tepkili bir mesaj attı. Eraslan’ın, tepki gösterdiği kayyum tweetini bir süre sonra silmesi dikkat çekti.

İşte Sibel Eraslan’ın sildiği tweet:

Kaynak: Odatv.com
Bu haber 157 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İngiltere göçmen yasalarını değiştiriyor: İş teklifi ve İngilizce bilgisi zorunlu hale geliyor
İngiltere göçmen yasalarını değiştiriyor: İş teklifi ve...
Merkezi yönetim brüt borç stoku 1.3 trilyon lira
Merkezi yönetim brüt borç stoku 1.3 trilyon lira