Erdoğan 31 Mart seçimleri öncesinde Ayasofya için ’bu oyuna...
  • Reklam

Erdoğan 31 Mart seçimleri öncesinde Ayasofya için 'bu oyuna gelmem' demiş!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya'nın camiye çevrilmesi talebini geçen yıl "Ben bir siyasi lider olarak bu oyuna gelecek kadar istikametimi kaybetmedim” diyerek reddettiği ortaya çıktı.

11 Temmuz 2020 - 11:56

Ayasofya’yı müze dönüştüren 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararı açılan dava sonrası Danıştay tarafından iptal edildi.

Kararın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladığı kararname ile Ayasofya’yı Diyanet İşleri Başkanlığı’na devretti. Ayasofya 24 Temmuz’da cami olarak yeniden ibadete açılacak.

Dünya ve Türkiye gündemine oturan kararın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla ilgili geçmiş yıllarda söylediği sözler de yeniden gündeme geldi.

Erdoğan’ın 31 Mart 2018 yerel seçimlerinden önce katıldığı ve canlı yayınlanan Seçim Özel programında konuyla ilgili bir soruyu verdiği yanıt ise sosyal medyada gündem oldu.

Erdoğan'ın Ayasofya'yla ilgili eski konuşmaları yeniden gündemde

“BU OYUNA GELECEK KADAR İSTİKAMETİMİ KAYBETMEDİM”

Erdoğan o konuşmada şu ifadelere yer verdi:

* Bunları da aşmak bizim için sorun değil ama getirisi götürüsü nedir? Bunun bir götürüsü var. Onun faturası çok daha ağır.

* Dünyanın çeşitli yerlerinde bizim binlerce camimiz var. Bunu söyleyenler acaba o camilerin başına ne gelir düşünüyor mu? Bunları düşünmeden söylüyorlar.

* Bunlar dünyayı tanımıyorlar. Muhataplarını bilmiyorlar. Ben bir siyasi lider olarak bu oyuna gelecek kadar istikametimi kaybetmedim.

Bu haber 271 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TikTok ve WeChat: ABD, Çin politikasıyla 'küresel internet' devrine son mu verecek?
TikTok ve WeChat: ABD, Çin politikasıyla 'küresel internet'...
Belçika Kralı 2. Albert'in 'yasal olarak tanıdığı kızı' Delphine Boel ilk kez konuştu: Çocuklarımın nereden geldiklerini merak etmemesi için dava açtım
Belçika Kralı 2. Albert'in 'yasal olarak tanıdığı kızı'...