Erdoğan’dan S-400 açıklaması: Tarihimizin en önemli...
  • Reklam

Erdoğan'dan S-400 açıklaması: Tarihimizin en önemli anlaşması

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, medya temsilcileri ile buluştu.

14 Temmuz 2019 - 18:00 - Güncelleme: 14 Temmuz 2019 - 19:54
Reklam

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, medya temsilcileri ile buluştu.

Erdoğan, Rusya'dan alınan S-400 füzeleri hakkında, "Tarihimizin en önemli anlaşması bu anlaşmadır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, medya yöneticileriyle bir araya geldi. S-400'lerin Türkiye'ye gelmesi hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tarihimizin şu anda en önemli anlaşması, S-400 anlaşmasıdır. Çünkü bu bir pazar olma mantığı değildir. Bu aynı zamanda bir ortak olma, üretime beraber geçme sürecidir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazete ve televizyon kanallarının genel yayın yönetmenleri, bazı yazar ve akademisyenlerle Vahdettin Köşkü'nde bir araya geldi.

S-400 tanıtım filminin gösterilmesinin ardından konuşan Erdoğan, basın mensuplarına, Türkiye'nin milli güvenliği ve egemenlik hakları bakımından önemli bir tartışma olan S-400 tedariki konusunda gösterdikleri onurlu duruş için şükranlarını sundu.

Türkiye'nin uzunca bir zamandır, milli bir meselesi üzerinde, her kesimden insanıyla, kurumuyla, kuruluşuyla böylesine güçlü bir birlikteliği ortaya koyamadığını dile getiren Erdoğan, "Ülkemizin, S-400 alımı ve bu çerçevede süren tartışmalar bize, milletimizin sağduyusu ve irfanı ile bunların sesi olduğuna inandığım medya duyarlılığının tüm gücüyle ayakta olduğunu göstermiştir. İnşallah 82 milyon olarak hepimizin ortak geleceğini ilgilendiren diğer tüm hususlarda da benzer bir kenetlenme ortaya koyacağımıza inanıyorum." dedi.

Bu haber 191 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İtalya'da şirketlerin üçte birinden fazlası kapanabilir
İtalya'da şirketlerin üçte birinden fazlası kapanabilir
Gram altının fiyatı rekor kırıp, 400 TL'yi aştı
Gram altının fiyatı rekor kırıp, 400 TL'yi aştı