Esenyurt Üniversitesi her alanda sonuncu oldu
  • Reklam

Esenyurt Üniversitesi her alanda sonuncu oldu

ODTÜ bünyesinde bulunan URAP Araştırma Laboratuvarı 18 Ekim 2019’da üniversite sıralamalarını açıkladı. İstanbul Esenyurt Üniversitesi bu sıralamada ilginç bir istatistiğe imza attı. Üniversite, sıralamaya dahil olduğu bütün alanlarda sonuncu oldu.

19 Kasım 2019 - 09:32 - Güncelleme: 19 Kasım 2019 - 11:38
Reklam

ODTÜ bünyesinde bulunan URAP Araştırma Laboratuvarı 18 Ekim 2019’da üniversite sıralamalarını açıkladı.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi bu sıralamada ilginç bir istatistiğe imza attı. Üniversite, sıralamaya dahil olduğu bütün alanlarda sonuncu oldu.

Esenyurt Üniversitesi, 2000 yılında sonra kurulan üniversiteler genel sıralaması, tıp fakültesi olmayan üniversiteler genel sıralaması, vakıf üniversiteleri genel sıralaması, 6 binden az öğrencisi olan üniversiteler genel sıralaması ve tüm üniversitelerin genel puan tablosunun tamamında sonuncu oldu.

Üniversite makale puanında 15.52, atıf puanında 19.74, bilimsel doküman puanında 14.21, doktora puanında 0.20, öğretim üyesi/öğrenci puanında ise 48.74 puan aldı ve toplam puanda 100’ün altında kalan tek üniversite olarak 98.41’de kaldı. Üniversitenin en yakın olduğu Nişantaşı Üniversitesi 110.56 puan topladı.

Esenyurt Üniversitesi’nin dahil olmadığı sıralamalardan 2000 yılından önce kurulan üniversiteler genel sıralamasında Haliç Üniversitesi, tıp fakültesi olan üniversiteler genel sıralamasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve devlet üniversiteleri genel sıralamasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi son sırada yer aldı.

Yönetimde AKP’li başkan

Üniversitenin yönetiminde yer alanlar arasında AKP’li eski Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun bulunması dikkat çekti.

Mütevelli Heyeti Üyesi olan Kadıoğlu 2004 yılında AKP’den aday olup belediye başkanı seçilmiş ve 2017 yılında istifa edene kadar bu görevi sürdürmüştü. Yine Mütevelli Heyeti’nin başkan yardımcılığını ise Necmi Kadıoğlu’nun oğlu Ahmet İsmail Kadıoğlu yapıyor.

Kaynak: Mustafa Kömüş/Birgün
Bu haber 463 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan'ın Ayasofya'yla ilgili eski konuşmaları yeniden gündemde
Erdoğan'ın Ayasofya'yla ilgili eski konuşmaları yeniden gündemde
Meclis'e girişi engellenen baro başkanları ve avukatların adliyeye yürümesine de engel
Meclis'e girişi engellenen baro başkanları ve avukatların...