Esnaf sandığa gitti
  • Reklam
  • Reklam

Esnaf sandığa gitti

Ankara Ticaret Odası (ATO), meslek komiteleri ve meclis üyelerini seçmek için dün sandık başına gitti. ATO Congresium’da gerçekleştirilen seçimler için yoğun güvenlik önlemleri alındı.

15 Nisan 2018 - 22:03
Reklam

Yaklaşık 25 bin üyenin katılımının beklendiği seçimlerde oy verme işlemi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleşti. Kurulan 140 sandıkta, 67 meslek komitesinin yanı sıra 181’i meclis üyesi olmak üzere toplam 429 üyenin seçimi için oy kullanıldı. Seçim sürerken, üyelerin oy kullanması için gerekli olan yetki belgesi için müracaat işlemleri de ATO’da devam etti.

BARAN: ÇIKAN NETİCE HAYIRLARA VESİLE OLSUN

ATO Başkanı Gürsel Baran da Congresium’daki seçimlerde 45 numaralı ‘Boya Satıcıları ve İmalatçıları Meslek Komitesi’ sandığında oyunu kullandı. ATO’nun tarihi günlerinden birini yaşadığına değinen Baran, “Olabilecek en şeffaf ortamda üyelerimiz gelip oyunu kullanıyor. Çok büyük bir ilgi var” dedi. Uzun yıllardan beri boyacılık mesleğinde olduğunu hatırlatan Baran, “ATO’daki varoluş nedenim de boyacıları temsil etmek. Ben de oyumu kullandım, buradan çıkacak netice hayırlara vesile olur inşallah. Buradan çıkabilirsek önümüzdeki hafta cuma günü başkanlık yarışı olacak. Orada da 1.5 yıllık icraatımız Ankaralıların beğenisini kazandıysa, ondan sonraki 4 yıllık süreçte tüm sektörlerin, ticaret erbabının dertlerini çözmek gayretinde oluruz” diye konuştu.

HİSARCIKLIOĞLU DA OY KULLANDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklığlu da ATO seçimlerinde oyunu 15 numaralı ‘Sıhhi Tesisat Malzemesi Satıcıları Meslek Komitesi’ sandığında kullandı. Hisarcıklıoğlu, komite seçimlerinin yapıldığı sandıkları teker teker gezerek ATO üyeleriyle selamlaştı.

Bu haber 190 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maltepe'de yangın! Mahsur kalanlar böyle kurtarıldı
Maltepe'de yangın! Mahsur kalanlar böyle kurtarıldı
CHP'de Mersin 2 ilçenin daha adayı belli oldu
CHP'de Mersin 2 ilçenin daha adayı belli oldu
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w