Etimesgut’tan Polonya’da başarılı final!
  • Reklam

Etimesgut’tan Polonya’da başarılı final!

Değişik alanlarda yedi ülkenin öne çıkan sembollerini inceleyen Etimesgut Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu’nun öğrencileri, İngilizce öğretmenleri Ayhan Yavuz başkanlığında yürüttükleri AB Erasmus+ “Eurosymbols Towards 2020” projesinin sonunda Türkiye’ye döndüler.

13 Haziran 2019 - 20:52
Reklam

AB Erasmus+ porojesi için Polonya’nın Zawiercie kentinde bulunan Niepubliczna Szkola Podstawowa W Ciagowicach okuluna giden Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu’nun öğrencileri, Polonya eğitim sistemini ve kültürünü yakından inceleme ve görme fırsatı buldular.

Koordinatörlüğünü Romanya’nın yaptığı diğer ortakların Polonya, Macaristan, İtalya ve İspanya’nın olduğu projenin, Etimesgut Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu koordinatörü İngilizce öğretmeni Ayhan Yavuz “İki yıl süren bu proje süresince okulumuz öğretmen ve öğrencileri İtalya, İspanya, Hırvatistan, Macaristan ve Polonya toplantılarına katıldılar. Bu katılım sayesinde öğrencilerimiz yabancı dil öğrenme, takım halinde çalışma ve tek başına sorumluluk alma beceri ve yeteneklerini geliştirdiler” dedi.

Okul Müdürü Ergün Bayındır ise “Bu eğitim öğretim yılında aynı anda yürüttüğümüz üç Erasmus+ projesi ile çok yoğun bir dönem geçirdik. 2019 dönemi için beş adet Erasmus+ KA229 proje başvurumuzu başarılı şekilde yaptık. Ayrıca İtalya, İspanya, Macaristan, Polonya’ya ve iki seferde Hırvatistan’a ziyaret gerçekleştirdik. Öğrencili Matematik proje toplantısını ülkemizde organize ettik. Bu yoğun çalışmanın altından başarılı bir şekilde kalmanın haklı gururunu okulumuza yaşatan proje ekibine ve koordinatörümüz İngilizce Öğretmeni Ayhan Yavuz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 527 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 167'ye yükseldi
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı...
Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 verilerini erişime açtı
Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 verilerini erişime açtı