Ey Kılıçdaroğlu seni CHP’nin başında görmek istemiyoruz
  • Reklam
  • Reklam

Ey Kılıçdaroğlu seni CHP’nin başında görmek istemiyoruz

CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu girdiği 4’üncü genel seçimde yüzde 22.7 ile en düşük oyunu almasına rağmen ve yine Genel Başkan olarak girdiği 9 seçimi de kaybetmesine rağmen koltuğunu terk etmemek için direniyor.

26 Haziran 2018 - 20:04
Reklam

CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu girdiği 4’üncü genel seçimde yüzde 22.7 ile en düşük oyunu almasına rağmen ve yine Genel Başkan olarak girdiği 9 seçimi de kaybetmesine rağmen koltuğunu terk etmemek için direniyor.

24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin ardından seçimlerden 2 gün sonra ilk kez kameralar karşısına çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Koltuk sevdalısı olan, bireysel çıkışlarla görev arayan kişilerin bu partide işi yoktur" dedi.

Kılıçdaroğlu’na hatırlatmak isteriz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu girdiğiniz 4’üncü genel seçimde yüzde 22.7 ile en düşük oyunuzu aldınız. Girdiğiniz 9 seçimi de kaybettiniz. Bunlar koltuğunuzu bırakmanız için yeterli değil mi?

Üst üste 9 seçim kaybeden Bay Kemâl halâ CHP’nin başında kalma hayalleri kuruyor

21 Mart 2018 tarihinde CNNTürk'te Şirin Payzın'ın konuğu olan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sistemiseçimleri için umutlu olduğunu belirtmiş  ve oy beklentisi için "Yüzde 60 hatta 70 olabilir" ifadelerini kullanmıştı.

"En az yüzde 60"

Sunucu Şirin Payzın'ın "hedef ne, yüzde 50+1 mi?" sorusuna, "Hayır. Yüzde 60. En az yüzde 60. Ben yüzde 60 diyorum ama yüzde 70 de çıkabilir" şeklinde konuşmuştu.

Rakamlar konuşuyor “Halk seni istemiyor Bay Kemal”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı yarışında partisinin milletvekili seçiminde aldığından daha fazla oy aldı.

İnce, Türkiye genelinde 15,3 milyon ile oyların yüzde 30,64’ünü aldı. CHP’nin oy sayısı 11,3’da kaldı. CHP’nin oy oranı da yüzde 22,64 oldu.

Tunceli’de de İnce, oyların yüzde 58’ini alırken, oy oranı yüzde 26’da kalan CHP de HDP’nin ardından ikinci parti oldu.

İnce, tüm illerde CHP’den daha yüksek oy alırken, parti ile aday arasındaki farkın oransal olarak en yüksek olduğu yer de Tunceli oldu. Tunceli bilindiği gibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi.

Kılıçdaroğlu’nun istifasını Özkan, Bingöl ve Tezcan engelledi!

CHP’nin önceki yıllarda yapılan seçimlere göre ciddi oranda oy kaybetmesi, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ailesiyle birlikte seçim sonuçlarını izlerken başta oğlu Kerem Kılıçdaroğlu olmak üzere diğer aile fertleri de artık Genel Başkanlığı bırakması yönünde karar aldıkları ifade edildi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu bu kararını dün Genel Merkez’e gittiğinde MYK üyelerinin bir kısmıyla paylaşarak durum değerlendirmesi yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun bu kararı aile bireyleri tarafından yakın dostlarıyla paylaşıldı. Bunun üzerine sosyal medyada ve bazı TV kanallarında konu yoğun bir şekilde tartışılmaya başlandı.

MYK üyelerinden Tuncay Özkan, Tekin Bingöl ve Bülent Tezcan Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığı bırakma düşüncesine şiddetle karşı çıktılar.

“Önümüzde Yerel seçimler var. Delegasyon bizi ve bizi destekleyen belediyelerimizin kontrolünde” diyerek “Muharrem İnce ve ekibinin biz bırakmadığımız sürece kongreyi toplaması söz konusu değil” düşüncesiyle Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na baskı yaptıkları ve Kılıçdaroğlu’na görevi bırakmama baskısı yaptıkları CHP kulislerinde konuşuluyor.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun 26 Haziran’da MYK toplantısının ardından saat 14:00’te yaptığı basın açıklamasında kendisinin ve MYK yönetiminin başarılı olduğunu aslında iki gün önce yapılan seçimlerde AK Parti ve Erdoğan’ın kaybettiğini ileri sürerek görevinin başında kalacağını belirtmesi şaşkınlık yarattı.

CHP Örgütlerinin alınan sonuçlardan büyük rahatsızlık duyduğunu adeta patlamaya hazır bir bomba gibi beklediklerini, bir kıvılcımla Kılıçdaroğlu ve yönetiminin istifası konusunda baskıların artacağını bu baskılara başta Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na MYK’nın direnemeyeceği CHP kulislerinin ilk sıradaki maddesi olarak yerini koruyor.

ÇAYYOLU HABER’İN YORUMU

Sayın Kemal Kıraçdaroğlu; Toplumda, AKP döneminin 15 yıldır öylesine olumsuz birikimleri vardı ki halkın büyük çoğunluğu adalet sisteminden ekonomik bunalıma: günlük yaşam tarzındaki baskılardan eğitim düzensizliğindeki İslami baskıcı yapılanmaya: kutuplaştırılmaktan kadın-erkek eşitsizliği ve şiddete, bunalımı yaşıyordu.

Bir kahraman, bir “Zorro” beklentisi içindeydi: umut saçacak, mutluluk dağıtacak, rahat ve uygar bir yaşam tarzına yolları açacak bir kahraman!

Muharrem İnce ünlü Yalova seçimlerindeki başkaldırısı ve direnci ile “güçlüye karşı bir başarı kazanmıştı”, Zorro’yu oynuyordu sanki!

Seçimlerde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak ünlü “İyi, Kötü ve Çirkin” filmindeki gibi “iyi adam” rolüne soyundu ve milyonlara heyecan vererek “Zorro” olmayı, seçimden önce bile başardı. Diğerlerini kötü ve çirkin göstermeyi becerdi.

Sayın Kılıçdaroğlu, elinizi vicdanınıza koyun ve bu soruya cevabınızı verin. Sonra hep birlikte içine düştüğümüz bu ağır umutsuzluktan çıkalım ve Sayın Muharrem İnce önderliğinde çocuklarımızın geleceğine sahip çıkalım.

Bu haber 1064 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çin'den Huawei'nin Google anlaşmasının bozulması sonrası ilk açıklama!
Çin'den Huawei'nin Google anlaşmasının bozulması sonrası ilk...
Hastasının peçesini kaldırmasını isteyen doktora soruşturma
Hastasının peçesini kaldırmasını isteyen doktora soruşturma
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w