Facebook’tan seçim kararı: Bir özellik daha kullanıma sunulacak
  • Reklam

Facebook'tan seçim kararı: Bir özellik daha kullanıma sunulacak

Facebook, ABD başkanlık seçimleri öncesinde siyasi reklamları kapatma seçeneğini devreye sokuyor.

17 Haziran 2020 - 20:45
Reklam

ABD’de kasım ayında başkanlık seçimi yapılacak. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bu süreçte siyasal reklamları görmek istemeyenler için bunları kapatma seçeneği getireceklerini söyledi, “Ancak oy kullanmanız gerektiğini hatırlatmaya devam edeceğiz” dedi

Business Insider'da yer alan habere göre Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, kasım ayında yapılacak ABD başkanlık seçimleri öncesinde kullanıcılara siyasi reklamları kapatma imkanı tanınacağını söyledi.

Zuckerberg, “Birçoğunuz seçimin bir an önce geride kalmasını istiyorsunuz. Sizleri duyuyoruz. Siyasi reklamları kapatma seçeneğini yakında hayata geçireceğiz. Ancak oy kullanmanız gerektiğini hatırlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

‘OYLAMA BİLGİ MERKEZİ' OLUŞTURULACAK

Bir şirket sözcüsü ise yaptığı açıklamada, siyasi reklamları kapatma özelliğinin bazı kullanıcılar için bugünden itibaren hayata geçirileceğini söyledi. Kısa sürede ise tüm Facebook kullanıcıları, bu özellikten yararlanabilecek.

Mark Zuckerberg ayrıca 2020 seçimleri öncesinde amaçlarının; seçmen kaydını ve seçmen katılımını artırmak ve marjinal seslerin daha fazla duyulmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Sosyal medya platformunun hedefi, 4 milyon seçmenin oy kullanmak için kayıt yaptırmasına yardımcı olmak. Bu bağlamda Facebook ‘Oylama Bilgi Merkezi' oluşturacak ve seçimle ilgili bilgiler burada yer alacak.

Bu haber 235 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Avrupa Birliği, Türkiye'ye sınırlarını açmayacak'
'Avrupa Birliği, Türkiye'ye sınırlarını açmayacak'
Meteoroloji'den sağanak uyarısı!
Meteoroloji'den sağanak uyarısı!