Faik Öztrak: Organize bir saldırı, sorumlular istifa etmeli
  • Reklam

Faik Öztrak: Organize bir saldırı, sorumlular istifa etmeli

CHP sözcüsü Faik Öztrak, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na düzenlenen saldırı nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

21 Nisan 2019 - 18:48 - Güncelleme: 22 Nisan 2019 - 09:13
Reklam

CHP sözcüsü Faik Öztrak parti genel merkezinde basın açıklaması yapıyor. 

Öztrak'ın açıklamasından satır başları şöyle;

Yapılan sıradan bir provokasyon değildir. Son derece organize bir eylemdir. Yapılan saldırı ülkemizin iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denilen birtakım paçavralarda kimler CHP'yi hedef gösterdiyse, birtakım operasyon kanallarında kimler Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, CHP'lilerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa bu saldırının altyapısını hazırlayanlar onlardır.

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken dilin sahipleri, bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.

Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır. Biz CHP'nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırının arkasındaki güçlere karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz.

Gün kızgın demiri soğutma günüyse herkes buna göre davranmalıdır. Ancak, demiri bugün bile kızdırmaya çalışan siyasiler olduğunu bugün bile görüyoruz. Onları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin birlik ve bütünlüğü feda edilemez. Bu saldırının failleri derhal yargı önüne çıkarılmalıdır.

Cevaplanması gereken çok sayıda soru vardır. Bunlar cevaplanmalı ve kamuoyu rahatlatılmalıdır. Daha bir kişi bile tutuklanmadığını haber alıyoruz oysa bu işin failleri bellidir.

Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak mutlaka ve derhal istifa etmelidir.

Milli Savunma Bakanı'na bir sorumuz var. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen o evi yakın diye bağıran hainlere dönüp de "mesajlarınızı verdiniz" demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh, ne mesajını vermiştir? Bu nasıl bir cümledir. Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidir.

Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvay-i Milliye'nin devamı olan Halk Partisi'yiz.

Bu haber 254 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kraliçe Elizabeth’in ‘sır mektupları’ yayınlanacak
Kraliçe Elizabeth’in ‘sır mektupları’ yayınlanacak
Özel kreş ve anaokullarında uygulanacak koranavirüs kuralları belirlendi
Özel kreş ve anaokullarında uygulanacak koranavirüs kuralları...