Fransa ’emeklilik reformuna’ karşı greve gidecek
  • Reklam

Fransa 'emeklilik reformuna' karşı greve gidecek

Fransa’da hükümetin yapmayı planladığı 'emeklilik reformuna' bugün toplu taşıma çalışanları tarafında ülke çapında grev düzenleyecek.

13 Eylül 2019 - 01:32 - Güncelleme: 13 Eylül 2019 - 08:39
Reklam

Fransız ulaşım sendikalarına üye çalışanlar hükümetin yapmaya hazırlandığı 'emeklilik reformuna' karşı bugün toplu iş bırakma grevi gerçekleştirilecek.

Yapılacak büyük eylem kapsamında, ülke çapında toplu taşımada ciddi sıkıntılar yaşanması bekleniyor. 

Sputnik'te yer alan habere göre; toplu taşıma çalışanlarının emeklilik reformuna karşı gerçekleştirecekleri grevin yanı sıra pazartesi günü de avukatlar, doktorlar, hemşireler ve pilotların greve gitmesi bekleniyor.

Pazartesi günü gerçekleşecek grevlere paralel olarak başkent Paris’te reform karşıtı bir yürüyüş de düzenlenecek. Saat 13.00’da Opera Meydanı’nda başlayacak yürüyüşe farklı meslek grupların çok sayıda kişinin katılması ön görülüyor.

Fransız Barolar birliği yürüyüşe Fransa genelindeki tüm baroların katılım göstereceğini belirtirken Ulusal Pilotlar Sendikası’ndan da yürüyüşe destek verilerek, ‘emeklilik haklarının çalınmasına izin verilmeyeceği’ yönünde açıklama yapıldı.

Bununla birlikte, Serbest Doktorlar Birliği, hükümetin kendilerini dinlememesi ve emeklilik reformunda ısrar etmesi halinde 'tamamen iş durdurmaya' hazır oldukları bildirdi.

Bu haber 165 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fırsatçılar bunu da yaptı: Koronavirüs duası satıyorlar
Fırsatçılar bunu da yaptı: Koronavirüs duası satıyorlar
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan Fatih Terim açıklaması
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan Fatih Terim...