Gökçek’in dev projesi Ankapark batık park oldu!
  • Reklam

Gökçek'in dev projesi Ankapark batık park oldu!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in dev projesi Ankapark, batık park oldu.

17 Ocak 2020 - 08:40 - Güncelleme: 17 Ocak 2020 - 10:06
Reklam

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 750 milyon dolar harcayarak yaptırdığı Ankapark, ‘batık park’ oldu. Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi üzerine inşa edilen Ankapark’ın 400’e yakın çalışanına aylardır maaş ödenmedi. Aralık ayında iki buçuk milyon TL’lik borcu nedeniyle elektriği kesilen Ankapark, yaklaşık bir buçuk aydır kapalı durumda.

BirGün'ün haberine göre, işten çıkarılan çalışan sayısının 560’a ulaştığını belirten Ankapark çalışanı Alican Kaya durumu anlattı. Kaya, “Benim üç buçuk aylık alacağım var ve toplam 8 bin TL gibi bir miktar. Bizlere sürekli ödemelerin ileri bir tarihte yapılacağı söyleniyor. Şimdide de yine 18 ile 20 Ocak arasında ‘kısmi ödeme’ yapılacak deniliyor” dedi.

Elektriklerin uzun süredir olmadığına da değinen Kaya şöyle konuştu:

“Hâlâ elektrikler kesik ve arkadaşlarımız orada soğukta duruyor. Özellikle o büyük çadırlar ısıtma sistemi olmadan çok soğuk oluyor ve kış gününde de arkadaşlarımızı düşünüyoruz. Onlar şu anda ekmek parası için oradalar. Bizlere ‘elektrikler geldiğinde sizleri çağıracağız’ dediler. Fakat aradan zaman geçmesine rağmen bir gelişme olmadı ve arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre faturalar ödenmediği için doğalgaz da kesildi.”

Bu haber 384 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan, Bakan Dönmez'e çıkıştı: Müsaade edin de konuşmamızı yapalım
Erdoğan, Bakan Dönmez'e çıkıştı: Müsaade edin de...
İsmail Küçükkaya erken seçim için tarih verdi
İsmail Küçükkaya erken seçim için tarih verdi