Grup Yorum paylaşımı için hakkında soruşturma açılan hakim...
  • Reklam

Grup Yorum paylaşımı için hakkında soruşturma açılan hakim konuştu: Kirli bir propaganda

Ölüm orucuna son verdikten sonra yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için üzüntüsünü dile getirdiği sebebiyle hakkında soruşturma başlatılan İzmir Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan, açıklama yaptı.

11 Mayıs 2020 - 16:33
Reklam

Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Karşıyaka Hâkimi Ayşe Sarısu Pehlivan'ın sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek hakkında inceleme başlatılmıştı.

İbrahim Gökçek paylaşımı nedeniyle HSK tarafından hakkında soruşturma başlatılan hakim, soruşturmanın sosyal medyada kendisine yönelik başlatılan linç kampanyasından hemen sonra geldiğini ifade ederek, "Ölümü üzerine üzüldüğümü belirttiğim bir tweetim var. DHKP-C ile bağlantıyı kuran, Kayseri'deki o cenaze ile ilgili 'gömdürmeyiz yakarız' diyen grubun Twitter'da bir saldırısına uğradım ben" dedi.

Pehlivan ayrıca, "Ben mesleğini hakkıyla yapan, yıllardır yargı bağımsızlığı için mücadele eden bir insanım. Taraf tutmakla, DHKP-C'yi övmekle suçlanmak son derece üzücü" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet'e konuşan Hâkim Ayşe Sarısu Pehlivan "Yaşam hakkı benim için çok önemli anayasal bir hak. Kim olursa olsun, bunları onaylamadığıma ve ölüm oruçlarından vazgeçilmesi gerektiğine dair çağrım da var. Ben neticede bir insanım, benim de duygularım var" dedi. 

"HSK, 'NİYE İNSANİ BİR PAYLAŞIM YAPTIN?' MI DİYECEK"

Pehlivan hakkında başlatılan soruşturma hakkında şöyle konuştu:

"İbrahim Gökçek yaşatılmalı" şeklinde mesajlarım var. Sonrasında da ölümü üzerine üzüldüğümü belirttiğim bir tweetim var. DHKP-C ile bağlantıyı kuranlar Kayseri'deki o cenaze ile ilgili 'gömdürmeyiz yakarız' diyen grubun Twitter'da bir saldırına uğradım ben.

Beni linç etmeye kalktılar. HSK da muhtemelen bunları ciddiye aldı ve soruşturma başlattı. HSK'nın artık ne durumda olduğunu siz sorgulayın. Son derece insani olan bir paylaşım üzerinden böyle bir incelemeye gidildi.

Ölümün her türlüsü acıdır. İnsan kedisini köpeğini kaybettiği zaman bile bu duyguyu hissetmez mi? İbrahim Gökçek'in DHKP-C üyesi olduğunu kabul eden bir grup var. Gökçek'in kesinleşmiş bir cezası yok. Ama masumiyet karinesine aykırı o kadar laf söyleyen insan var ki. Durum böyleyken beni linç edip yolunu açtılar ve HSK de bir soruşturma başlattı. 

HSK sonuç olarak ne yapacak bilmiyorum, yanlıştan dönecek mi, neyle suçlayacak bir de beni? Göreceğiz. Niye bir insani paylaşım yaptın mı diecek bilmiyorum. Savunmam istendiğinde göreceğiz."

"DHKP-C'Yİ ÖVMEKLE SUÇLANMAK SON DERECE ÜZÜCÜ"

Sosyal medyada kendisine yönelik bir linç kampanyası başlatıldığını ifade eden Pehlivan, "Biliyorsunuz Ak-tolleri var internette. Önce bir linç kampanyası başlatılıyor. Bu troller buna zemin hazırlıyor. Sonra yandaş olarak tabir edebileceğimiz gazeteler üzerine gidiyor ve sonrasında HSK da devamını getiriyor. Sistem böyle işliyor.

Ben Yargıçlar Sendikası Başkanıyım, bu tamamen kirli bir propagandadır. Zaten yargı adına bağımsız söz söyleyen tek sivil toplum örgütüyüz. Bizi susturmak için böyle bir şey yaptılar. Umarım HSK yanlışından döner. Çünkü ben mesleğini hakkıyla yapan, yıllardır yargı bağımsızlığı için mücadele eden bir insanım. Taraf tutmakla, DHKP-C'yi övmekle suçlanmak son derece üzücü." dedi.

Kaynak: Cumhuriyet
Bu haber 267 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakanlıkta yanlış yanıt soruşturması
Bakanlıkta yanlış yanıt soruşturması
FETÖ'den aranan hakim karı koca pencereden bakınca yakalandı
FETÖ'den aranan hakim karı koca pencereden bakınca yakalandı