Gülsüm Elvan: Kaybettiğimiz çocuklarımızın umudu geri geldi
  • Reklam

Gülsüm Elvan: Kaybettiğimiz çocuklarımızın umudu geri geldi

Gezi Parkı Direnişi'nde polis kurşunuyla öldürülen Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan'dan beraat kararı yorumu.

18 Şubat 2020 - 19:12
Reklam

Gezi direnişi sırasında polis kurşunuyla ölen Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan da Silivri'deydi. Gülsüm Elvan, "Çok mutluyum, umutluyum. Gezi yargılanamaz. Masumiyetti gezi. Biz devam edeceğiz mücadelemize. Bugün o kadar mutluyuz ki.... Kaybettiğimiz çocuklarımızın umudu geri geldi" diye konuştu.  

Duvar'dan Hacı Bişkin  'in haberine göre, Gezi Davası’nın karar duruşması sırasında son savunmasını yapan Mücella Yapıcı şöyle konuşmuştu:

“Suç işlediğim kanaatinde değilim ki benim için suç değil onurdur. Savcılık suçlamalarını gerekçesiz olarak iddianameye çevirmiş. Tüm suçlamaları ve bu iddianameyi reddettim demişim. Şimdi savunmamı istiyorsunuz. Ne değişti? Tuhaf ve trajik. Ben yerli yerindeyim. Ama sürekli siz değişiyorsunuz. Ben hep yerimdeyim, hep haklıyım ve aynı savunmayı tekrarlıyorum. Yargılandım… Kesinleşen beraat kararımı okuyayım mı size?” diyerek daha önce almış olduğu beraat kararının gerekçeli kararını okumıştu.

Yapıcı sözlerine şöyle son vermişti: “Gezi direnişi yargılanamaz. Bir örgütü, lideri yoktur. Ben burada canlarını kaybeden 8 çocuğun ve göz nurunu kaybeden bütün dostlarımın önünde saygıyla eğiliyorum. Buyrun hüküm sizindir.”

Yapıcı’nın bu sözlerinin ardından Gezi eylemlerinde çocuğu Berkin Elvan’ı polis kurşunuyla kaybeden Gülsüm Elvan, Yapıcı’yı ağlayarak ayakta alkışlamıştı. Beraat karanın verilmesinin ardından sevince boğulan Gülsüm Elvan “Çok mutluyum, umutluyum. Gezi yargılanamaz. Masumiyetti gezi. Biz devam edeceğiz mücadelemize. Bugün o kadar mutluyuz ki…. Kaybettiğimiz çocuklarımızın umudu geri geldi” diye konuştu.

Bu haber 245 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Facebook, Trump'ın paylaşımlarına gelen tepkiler üzerine 'içerik politikalarını' gözden geçirecek
Facebook, Trump'ın paylaşımlarına gelen tepkiler üzerine...
Koronavirüs vaka sayısı dünya genelinde 7 milyonu geçti
Koronavirüs vaka sayısı dünya genelinde 7 milyonu geçti