Dünyaca ünlü, Kafkas asıllı operacı Türkiye'ye geliyor

Doğuştan görme engelli olan, dünya çapında tanınan opera sanatçısı, soprano Nafest Chenib, Türkiye'deki ilk konserini vermeye hazırlanıyor.


Dünyaca ünlü, Kafkas asıllı operacı Türkiye'ye geliyor

Chenib, piyanist Feruza Kosach eşliğinde 5 Mayıs’ta saat 19.30’da Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde dinleyicilerin karşısında olacak.

Viladimir Spivakov Moskova Virtiözleri Orkestrası, Svetlana Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, St. Petersburg Filarmoni Orkestrası ve Bolşoy Oda Orkestrası gibi ünlü orkestralarla birlikte solo performanslar sergileyen Kafkas asıllı Chenib, 2014 Soçi Paralimpik oyunlarının kapanış töreninde José Carreras ile birlikte sahne almış ve hafızlara kazınan bir konser vermişti.

Nafset, Moskova Koro Sanatları Akademisi’nden üstün başarı derecesi ile mezun olmuş ve profesyonel eğitimine Amerika’da devam etmişti.

Chenib, Manhattan Müzik Okulu’nda okulun Şan Bölümü Başkanı ve New York’un önemli şan hocalarından biri olan Prof. Maitland Peters ile çalıştı. Usta sanatçı, Adige Cumhuriyeti’nin onur ödülünün ve Manhattan Müzik Okulu’nun Pablo Casals ödülünün de sahibi.