Türkiye Koronavirüs vaka sayısı, vaka görülen şehirler

Dünyanın dört bir yanından KOVİD-19'a neden olan coronavirüs vaka sayısı ve ölü sayısı ile ilgili her saat endişe verici son dakika haberleri geliyor. Türkiye'de son durum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından detaylı olarak her gün açıklanıyor.


Türkiye Koronavirüs vaka sayısı, vaka görülen şehirler

4 Nisan 2020 Cumartesi gününde de, corona virüsü vaka sayısı, vefat eden ve iyileşen hasta sayısı ile entübe hasta sayıları merak konusu oldu. Bunlarla birlikte, corona virüsü hangi illerde görüldü sorusu da vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Corona virüsü illere göre vaka sayısı ilk defa corona virüs haritası ile açıklandı ve bu iller arasında İstanbul, İzmir, Ankara ve Konya öne çıkıyor. Peki, Sağlık Bakanlığı corona virüsü tablosu verilerine göre KOVİD-19 vaka ve ölü sayısı, iyileşen hasta ve entübe hasta sayısı kaç oldu?

Türkiye sınırları içerisinde 81 ilde corona virüsü ile enfekte olan 20 binin üzerinde vatandaşımız bulunuyor. ilKOVİD-19 salgınına neden olan corona virüsünün yayılımını durdurmak için dünyanın yarısından fazlası karantina altında ya da kısmi sokağa çıkma yasağı ile yaşıyor. Türkiye'de ise nüfusun üçte birinden fazlası için sokağa çıkma yasağı var (34 milyon) Dünya genelinde 1 milyonu aşan vaka sayısını, ABD ve Avrupa ülkeleri oluşturuyor. Türkiye'de corona virüsü ölü ve vaka sayısı her akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından kamuoyu ile paylaşılıyor. Corona virüsü tablosu ile koronavirüs vaka sayısı, ölü sayısı, iyileşen hasta ve entübe hasta sayısı detaylı olarak görülüyor. Geçtiğimiz hafta ilk defa, hangi ilde kaç corona virüs vaka sayısı olduğu açıklandı. Bu nedenle de vatandaşlar, hangi şehirde ne kadar KOVİD-19 vakası olduğunu araştırıyor.