Belediye personelinde corona tespit edildi!

Çankaya Belediyesi Çayyolu Semt Biriminde bir personelde koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine Çayyolu Semt Biriminde çalışan personelin karantinaya alındığı, belediyede bazı bölümlerin ise kapatıldığı aktarıldı.


Belediye personelinde corona tespit edildi!

Çankaya Belediyesi Çayyolu Semt Biriminde çalışan bir personelde koronavirüs tespit edilmesinin ardından personel evinde karantinaya gönderildi.

Çayyolu Haber'in edindiği bilgiye göre, biriminde görevli çalışan bayan memurun eşinin test sonucu pozitif çıktı. Bunun üzerine yaptırdığı corona virüsü testi sonucu pozitif çıkan bayan personelle birlikte birimde çalışan tüm memurlarda karantinaya alındı.

Virüs belediye sıçradı! 1 vaka, 15 karantina

Haziran ayında Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in özel kalem müdürü Ali Ufuk Altunbaş’ta da koronavirüs tespit edilmişti. Altunbaş’ın karantinaya alınırken, belediyede bazı bölümlerin ise kapatılmıştı.

“Basın danışmanı da karantinaya alınan alanda” iddiası


O dönemde Taşdelen’in basın danışmanı Ali Haydar Fırat’ın da karantinaya alınan katta olduğu belirtilmişti. Olaydan bir hafta önce başladığı belirtilen karantina hakkında belediyeden resmi bir açıklama yapılmamıştı.

[ilgili-haber=265165]