Çayyolu katilinin sabıka kaydı kabarık çıktı

Çayyolu'nda üvey çocuğunun önünde doktor karısına önce işkence edip, sonra öldüren katil zanlı kocanın sabıka kaydı kabarık çıktı. Daha önce hüküm giydiği suçtan cezaevinde yatan zanlı Mehmet Erdoğan’ın 13 suç kaydı olduğu belirlendi.


Çayyolu katilinin sabıka kaydı kabarık çıktı

Çayyolu Ümitköy'de işlenen cinayet, 8 mayıs sabahı işlendi. İddiaya göre 45 yaşındaki Mehmet Erdoğan, kendisinden iki yaş büyük eşi Zeynep Erdoğan ile internette tanışıp evlenmişti.

Olay günü henüz belirlenemeyen bir nedenle çift arasında tartışma yaşandı. Tartışma sonrasında Mehmet Erdoğan, eşi Zeynep Erdoğan'ı ve onun ilk evliliğinden olan 14 yaşındaki çocuğu A.A'nın da ellerini bağlayarak işkence yaptı. Mehmet Erdoğan daha sonra eşini bıçakla yaralayarak olay yerinden kaçtı.

Elleri bağlı dışarı çıktı

İşkence gören Zeynep Erdoğanın 14 yaşındaki  oğlu bir gün sonra elleri bağlı bir şekilde evden kendi imkanlarıyla çıkmayı başardı. Elleri bağlı bir şekilde A.A’yı gören komşular, polise haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ise Zeynep Erdoğan'ın beş bıçak darbesiyle hayatını kaybettiğini belirledi.

Katil zanlısı Ümitköy'de yakalandı

Ankara Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışmalarda zanlın kendi aracıyla olay yerinden kaçtığını ve Ümitköy’de olduğunu belirledi. Düzenlenen operasyonda zanlı aracının içerisinde yakalandı.

[ilgili-haber=270274]

13 Suçtan kaydı var

Asayiş şube Müdürlüğü’ne götürülen zanlının dolandırıcılık gibi suçlardan 13'ten fazla kaydı olduğu ve araştırmada zanlının daha önce cezaevinde yattığı ortaya çıktı. Bir yıl önce cezaevinden çıktığı belirlenen zanlının, ikinci evliliğini Zeynep Erdoğan’la yaptığı da öğrenildi.

Buna göre Mehmet Erdoğan'ın, 'güveni kötüye kullanma', 'otodan hırsızlık', 'suç eşyasını kullanma', 'suç eşyasının alınması veya kabul edilmesi', 'banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması', 'uyuşturucu madde imal ve ticareti', 'kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak', 'açıktan hırsızlık', 'tehdit', 'dolandırıcılık' suçlarından 13 suç kaydının olduğu öğrenildi. Mehmet Erdoğan'ın en son 'dolandırıcılık' suçundan girdiği cezaevinden pandemi nedeniyle çıktığı da belirtildi.

[ilgili-haber=270310]

Tutuklandı

Gözaltına alınan Mehmet Erdoğan'ın emniyetteki işlemleri sona erdi. Erdoğan, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı, çıkarıldığı mahkemece 'eşi kasten öldürme' suçundan tutuklandı.