Gülistan Doku tam 500 gündür bulunamadı!

Tunceli’de kadınlar, Gülistan Doku’nun kaybedilişinin 500’üncü gününde bir kez daha “Gülistan Doku nerede?” diye sordu.


Gülistan Doku tam 500 gündür bulunamadı!

Tunceli’de kadınlar, Gülistan Doku’nun kaybedilişinin 500’üncü gününde bir kez daha “Gülistan Doku nerede?” diye sordu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Tunceli Kadın Meclisi, Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybedilişinin 500’üncü günü dolayısıyla en son görüldüğü belirtilen Dinar Köprüsü’nde basın açıklama düzenledi.

Açıklamada konuşan HDP Tunceli İl Eş Başkanı Nurşat Yeşil, kendilerini yakından takip eden polislerin Doku’yu 500 gündür bulamadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Her yeri kameralarla izlenen, kişi başına nerdeyse bir polisin düştüğü 35 bin nüfuslu küçük bir şehir burası. Gülistan kaybolduktan sonra usule uygun soruşturma yürütülmedi. Soruşturma yalnızca intihar algısı üzerine yürütüldü. Ancak gelinen aşamada buna ilişkin bir şey ortaya çıkmadı. Defalarca bulunduğumuz yerde arama yapıldı. Dalgıçların Gülistan’ın gölette olmadığını belirtmesine rağmen aramalar ısrarla burada yapılmaya devam edildi.”

“SORMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

MA’nın aktardığı habere göre, soruşturmanın ilerlememesine tepki gösteren Yeşil, “500-1000 günde geçse ‘Gülistan Doku nerede?’ diye sormaya devam edeceğiz. Başka Gülistanların aynı durumu yaşamaması için mücadelemize devam edeceğiz. Bunun yükü her zaman omuzlarımızda olacak. Sormaktan vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından Dinar Köprüsü üzerinde renkli balonlar uçuruldu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Gülistan Doku’nun 500 gündür hala bulunmamasına tepki gösteren Twitter kullanıcıları, #Gülistansız500Gün etiketi ile binlerce paylaşımda bulundu. Etiket kısa sürede Türkiye gündeminde en çok konuşulan konular arasında ilk sıraya yükseldi.