Sözcü yazarı 'aç olanları siz doyurun' diyen Erdoğan'ı böyle ti'ye aldı

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Erdoğan'ın tepki çeken sözlerine yönelik, "Belli ki tokları doyurmaya artık para yetmediği için açları muhalefete bıraktı. Haklı… Karnı aç olanlar doyar da, onlar gözü aç olanlarla uğraşıyorlar." dedi.


Sözcü yazarı 'aç olanları siz doyurun' diyen Erdoğan'ı böyle ti'ye aldı

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Erdoğan'ın tepki çeken sözlerine yönelik, "Belli ki tokları doyurmaya artık para yetmediği için açları muhalefete bıraktı. Haklı… Karnı aç olanlar doyar da, onlar gözü aç olanlarla uğraşıyorlar." dedi.

Muratoğlu'nun bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle:

Muhtemelen devlet, devlet olmayı fiilen bıraktı. Yoksa devletin başı, “Neymiş? Millet açmış! Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin…” açıklaması yapar mı?

Değişik bir bakış açısı… Belli ki tokları doyurmaya artık para yetmediği için açları muhalefete bıraktı. Haklı… Karnı aç olanlar doyar da, onlar gözü aç olanlarla uğraşıyorlar.

Muhalefet belediyeleri salgının en azgın zamanlarında perişan olmuş halka yardım eli uzattı. Banka hesaplarına bloke konuldu. Halk Ekmek büfesi açılmasına izin verilmedi. Belediyeler ekmekleri araçlarla dağıtmak istedi. Dur denildi!

Acaba suyla idare edebilir miyiz seçime kadar? Vatandaş ölüm-kalım sınırına gelmiş demek ki… Açları sen doyur deyip sorumluluğu muhalefete kilitledi!

Sahi asgari ücretlinin, emeklinin, memurun, işçinin gündemi fakirlik, sefalet, açlık olmayacaktı da ne olacaktı?

Rezidans fiyatları dip yaptı. Adamın karısına taktığı pırlanta üç karattı… Yatların marina kiraları çok arttı. Mercedes'in 2021 modeli daha rahattı…

Arkadaş bu ülkenin kamu bankalarının kredisi ile alınıp yandaşa çevrilen kanalı ciddi ciddi; “Uzun süre aç kalmak ömrü uzatıyor” haberi yaptı!

Bakın, parasızlıktan eve bir şeyler alamazsanız üzülmenize gerek kalmadı. Aç kalınca, ömrümüz uzadı dersiniz, geçersiniz.

Doğalgaz ateş pahası lakin soğukta oturmak cilde faydalı… Vergi vermek kolesterolü düşürüyor. Erdoğan'ı övmek bağışlılık sistemini güçlendiriyor. İnsan biraz da böyle haberler bekliyor.

İstanbul'a kanal açılması şeker hastalarına iyi gelecek. Çok okumak kısırlığa yol açıyor. Fazla düşünmek kafa yediriyor. Hakkınızı aramak kalbinizi yoruyor. Kırmızı et zaten kanser yapıyor.

Eski kıyafetleri giymek stresi azaltır… Yok efendim bilmem kaç uçağı varmış, vay efendim şu kadar saray yetmemiş… Aman diyeyim yapmayın… Eleştirmek migreni azdırır.

Tatile mi çıkamıyorsunuz? Nankör olmayın, bu sayede karaciğeri zorlamıyorsunuz! Bilmiyorsunuz ama aslında enflasyon Alzheimer'a iyi geliyor.

Borç batağında olmak vücudu diri tutuyor. Nöronları güçlendirip, kas kütlesini artırıyor. Oturduğunuz yerde yağ yakıyor. Hele borç kredi kartınaysa basura, kıl dönmesine, ayak mantarına da iyi geliyor.

Yalnız asgari ücret konusunda ben de hükümete çok kırgınım. Bakın, buraya kadar sustum, içime attım. Sonunda dayanamadım.

Dalga mı geçiyorlar yoksa sabır mı sınıyorlar? Neden asgari ücreti indirmiyorlar? Asgari ücretlinin uzun yaşamasını mı istemiyorlar?

Gerçekten görmüyor mu yaşanan sefaleti? Ayın sonunu getirememeyi nereden bilecek ki? Sarayın mutfağında yok, yok tabii… Neyse koy bir lezzetli ve sağlıklı ejder meyveli smoothie, unutalım şu fakirleri…