Eren Erdem çileden çıktı: 'Allah belanı versin İbrahim'

Yandaş gazeteci İbrahim Karagül, orman yangınlarında CHP'nin PKK ile hareket ettiğini ifade eden bir paylaşım yaptı. Karagül'ün paylaşımı kısa süre sonra kaldırıldığı görülse de sosyal medyada söz konusu ifadeler büyük tepki çekti.


Eren Erdem çileden çıktı: 'Allah belanı versin İbrahim'

Türkiye'nin birçok noktasında orman yangınları devam ederken, yandaş gazeteci İbrahim Karagül büyük tepki çeken bir paylaşımda bulundu. 

Karagül sosyal medya hesabından PKK'nın orman yangınlarını çıkardığını ve CHP'nin de PKK ile birlikte hareket ettiğini öne sürerek, "CHP; orman yangınlarında PKK ile birlikte hareket etti. PKK ormanları yaktı, onlar işi başka yerlere çekip hedef şaşırttı. Çok kirli bir ittifak bu. Kılıçdaroğlu bir milli güvenlik meselesidir. Marmaris'i böyle yaktılar!" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIMI KALDIRDI

Karagül tepki çeken paylaşımı kısa sürede kaldırsa da söz konusu ifadelerin ekran görüntüsü sosyal medyada paylaşılmaya devam etti. 

O paylaşım şöyle:EREN ERDEM'DEN SERT TEPKİ


CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem,İbrahim Karagül'ün paylaşımına sert yanıt verdi.

"Yeter artık! Allah senin gani gani belanı versin İbrahim! Yalanlarının, iftiralarının hesabını mahkemelerde vereceksin'' diye yazan Erdem, konuyu yargıya taşıyacağını, ''Emin ol, bu ve benzeri her iftiranın bedelini bağımsız mahkemelerde ödeyeceksin. Yazıklar olsun seni besleyenlere'' ifadeleri ile duyurdu.