Eda Nur Kaplan canına kıymıştı! Ölümünün altından dram çıktı!

Çayyolu'nda Eda Nur Kaplan, şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi. Genç kızın ölümünün ardından dram çıktı. Küçük yaşta öz amcası tarafından istismara uğradığı iddia edildi.


Eda Nur Kaplan canına kıymıştı! Ölümünün altından dram çıktı!

Çauuolu'nda 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan, geçtiğimiz günlerde bir binanın 15'inci katından atlayarak yaşamını son verdi. Olay ile ilgili nitelikli cinsel saldırı suçundan Yusuf G. ve Mehmet A. tutuklandı. Genç kızın ölümünden dram çıktı. Kaplan'ın daha önce de cinsel istismara uğradığı idida edildi.

Babasını küçük yaşta kaybeden ve sevgi evinde büyüyen Eda Nur Kaplan, 7 Ağustos gecesi sabaha karşı ablası Güler Kaplan'ın erkek arkadaşının Çayyolu Alacaatlı Mahallesi'nde 15'inci kattaki evinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi.

İntihardan önce cep telefonundan annesine "Anne küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar. Kimseye bir şeyini anlatamadı. Hep içine attı. Ama o da çok birikti. Dayanamıyor artık. Hiçbir şeylerin güzel olacağına inancı kalmadı. Hakkımı yerde bırakmayın lütfen" mesajını gönderen Eda Nur, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

CİNSEL SALDIRI ŞİKAYETİ

Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatılırken, intiharından 1 hafta önce 31 Temmuz'da da polise başvurarak, Mehmet A. ve Yusuf G.'nin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ederek şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

Eda Nur Kaplan'ın, sosyal medyada tanıştıkları Yusuf G. ile akşam eğlence mekanında buluştuklarını, yanlarında ablası ve kendisini 'Tayfur' olarak tanıtan Mehmet A.'nın da bulunduğunu söylediği öğrenildi. Eda Nur Kaplan'ın, burada bir süre içki içtikten sonra başka bir mekana gittiklerini, burada ablası tuvalete gittiği sırada Yusuf'un kendisini eve bırakma bahanesiyle mekandan çıkardığını ve otele götürdüğünü belirttiği öğrenildi.

Eda Nur Kaplan'ın, burada önce Yusuf G. sonra da Mehmet A.'nın isteği dışında kendisine cinsel saldırıda bulunduklarını iddia ederek şikayette bulunduğu belirlendi.

Ölümünden dram çıktı

Olay ile ilgili nitelikli cinsel saldırı suçundan Yusuf G. ve Mehmet A. tutuklandı. Genç kızın ölümünden dram çıktı.

Yaşamını yitiren Eda Nur Kaplan'ın annesi bir televizyon programına katılmıştı.
Canlı yayına bağlanan Eda Nur Kaplan'ın kardeşi Ömer'in annesi hakkındaki iddiaları şoke etmişti!

Genç adam, annesinin ifadesinden vazgeçeceğini ve tek derdinin para olduğunu iddia etti. Bu iddialar herkesi şaşırttı.

Bu kez ise canlı yayına Eda Nur'un ablası Güler katıldı.
Geçmişte yaşanan bir olaydan bahsetti.

Eda Nur Kaplan'ın küçük yaşta öz amcası tarafından cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı.

Tecavüze uğradıktan sonra intihar eden Eda Nur Kaplan'ın yaşadığı dram herkesi üzdü.