Hastaneye sürgün: 6 bin kişi işsiz kalacak
  • Reklam

Hastaneye sürgün: 6 bin kişi işsiz kalacak

Dışkapı Çocuk Hastanesi, Bilkent Şehir Hastanesi’ne taşınıyor Kapanan hastanenin personelini de kapanacak olana atadılar

13 Ağustos 2019 - 08:40 - Güncelleme: 13 Ağustos 2019 - 08:43
Reklam

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi, devletin kendi arazisinde kiracı olduğu Bilkent Şehir Hastanesi’ne taşınıyor.

Cumhuriyet'ten Şeyma Paşayiğit'in haberine göre, Sağlık Bakanlığı önce hastane çalışanlarının atama tercihlerini istedi sonra “personel planlaması” gerekçesiyle vazgeçti.

Bakanlık yaptığı atama programı ile Etlik Şehir Hastanesi’ne taşınacağı tartışılan Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni personelin yeni adresi olarak gösterdi. Branşlarında kadro fazlalığı olan tabiplerin durumu, taşeron personelin kapatılan diğer hastanelerdekiler gibi işsiz kalıp kalmayacağı ve boşaltılacak hastane binasının ne olacağı gibi konular ise belirsiz. 

Etlik Şehir Hastanesi’ne taşınacağı tartışılan Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, personelin yeni adresi olarak gösterilmesi dikkat çekti. Diğer hizmetlerde çalışan personele yeni planlama yapılacağı bildirildi. Merkezden uzak Nallıhan, Kahramankazan, Haymana, Beypazarı, Polatlı, Balâ, Güdül, Kalecik, Çamlıdere, Ayaş, Evren ilçelerinin talep edilebileceği kaydedildi. 

6 bini aşan işsizlik

Edinilen bilgilere göre; branşlarında kadro fazlalığı olan doktorların da ilçelere hatta yakın illere gönderilmesi söz konusu.

Şirket adına labaratuvar teknikleri, görüntüleme hizmetleri gibi alanlarda çalışan taşeron personelin, kapatılan diğer hastanelerdekiler gibi, işsiz kalıp kalmayacağı ise belirsiz. Çevredeki medikal firmalar, kafeteryalar ve taksi duraklarında çalışan esnaf da düşünüldüğünde 6 bini aşan istihdam daralması olacak.

Bu haber 354 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beşiktaş ve Galatasaray'da forma giyen Milica Dabovic: Kulüp başkanından tek gecelik teklif aldım
Beşiktaş ve Galatasaray'da forma giyen Milica Dabovic: Kulüp...
Kaşıkçı davasında konsolosluk çalışanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı: Tandırı yakmamı istediler
Kaşıkçı davasında konsolosluk çalışanı Demir'in ifadesi...