İl Milli Eğitim Müdürlüğü deprem bağışlarının dekontunu...
  • Reklam

İl Milli Eğitim Müdürlüğü deprem bağışlarının dekontunu istedi

Karabük Valiliği'nin yardım kampanyası sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden dekont yazısı.

09 Şubat 2020 - 10:01
Reklam

Karabük Valiliği’nin düzenlediği kampanya çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü de birimlerine yazı gönderdi. Yazıda, yardım kampanyasına katılanların dekontları istendi.

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice İlçesi olan 6.8 büyüklüğünde deprem yıkıcı olmuştu. 37'si Elazığ'da, 4'ü Malatya'da olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetmiş, bin 607 kişi de yaralanmıştı. Birçok kişi de evsiz kalmıştı. Karabük Valiliği, Elazığ-Malatya depreminden etkilenenlerin yaralarını sarmak amacıyla bağış kampanyası başlattı.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, kampanya çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü de, okullara yazı gönderdi. Yazıda, kampanyaya katılanların yapacağı yardımın dekontları da istendi. Milli Eğitim müdürlükleri tarafından gönderilen yazı şöyle:

DEPREM YAZ 1866'YA GÖNDER

“Elazığ'da meydana gelen deprem nedeniyle bölgede yaşayan insanlarımızın acılarının hafifletilmesi ve acil insani ihtiyaçların karşılanması amacıyla Karabük Afet ve Acil Yönetimi Başkanlığı'nca yardım kampanyası başlatıldığı belirtilmektedir.

Yardım kampanyasına katılmak için ‘Deprem' yazıp 1866'ya SMS gönderilerek 10 TL afetzede vatandaşlarımıza yardım yapılabildiği gibi, banka hesap bilgileri aracılığıyla da nakdi yardım yapılabilmektedir.

Yardım kampanyasının personelinize duyurularak, yapılan nakdi yardım dekontlarının 13.02.2020 tarihine kadar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne gönderilmesi hususunda bilgi ve gereğini rica ederim.”

Bu haber 112 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cezaevinde koronavirüsten ilk ölüm! 'Bazı ihmaller cinayettir'
Cezaevinde koronavirüsten ilk ölüm! 'Bazı ihmaller cinayettir'
Rus uzman koronavirüsün ana semptomlarını açıkladı
Rus uzman koronavirüsün ana semptomlarını açıkladı