İmamoğlu’ndan YSK üyelerine: İhanetle suçluyorum
  • Reklam

İmamoğlu'ndan YSK üyelerine: İhanetle suçluyorum

İstanbul'un seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sorularını yanıtladı. İmamoğlu gündem olacak açıklamalar yaptı.

21 Mayıs 2019 - 12:40 - Güncelleme: 21 Mayıs 2019 - 12:42
Reklam

İstanbul'un seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sorularını yanıtladı. İmamoğlu AKP'nin gündeme getirdiği iddiaları tek tek yalanladı. Belgelerle konuşan İmamoğlu İBB'de yapılan israfa dikkat çekti. 

Siz aday olduğunuzda istanbul yüzde 15 sizi tanıdı diyorlar şimdi dünya sizi tanıyor. Dünya ile aranız nasıl?

İmamoğlu: Tabi memnuniyet verici görev zamanında epeyce ziyaret oldu. İstanbul dünya şehri, bu şehir çok güzel bir şehir o anlatılırsa hassasiyetle anlatılırsa bence İstanbul'a gelen sayısı artar.

YSK'NIN GEREKÇELİ KARARI

Şöyle 200 214 sayfa sızdırıldı herhalde, tabi şu tarafı var yeni gerekçeleri yazmak oradaki üyelerin işi. Bize göre demokrasiyi mahvettiniz ama neticede bir karar verdiniz o karar net. Şimdi yeni gerekçeleri oraya yazmak o 7 üyenin işi mi? işi derken siz itiraz edenlerin nesisiniz? Bu karar yok hükmünde olduğunda benim zihnimde her şeyi yazabilirler.

YSK o bir avuç insan öyle büyük bir ihanet etmişlerdir ki şimdi sağını solunu süslemeye çalışıyorlar. Bunlar sayfa doldurarak milletin zihnini bulandırmaya çalışacaklar. O 7 üyeye inanmıyorum ihanetle suçluyorum.

ÇALDILAR KISMININ TARİHÇESİNE BAKMAK LAZIM

Şimdi çaldılar kısmının tarihçesine bakmak lazım 31 Mart seçiminden sonra akıllarında ne varsa tırnak içinde "şeytanlık" diyorum Ak Parti'den öyle itirazlar yapıldı ki, hiçbirinde çaldılar yok. Bir broşür bastırdılar neden yenileniyor diye, tek kelime çaldılar yok.

Binali Yıldırım'a soruyorlar çaldılar kim çaldı CHP mi yok kim çaldı.

Böyle bir süreçte çaldılar diyerek yalan söylüyorsunuz. süreç belli, kamu görevlileri konusunda iddianız var ama bize çaldılar diye bir sıfat yerleştirmeye çalışıyorsunuz. O kelimeyi yazarak bizlerin fotosunu koyarak yazık değil mi?  ben çalmak bilmem, benim işim değil benim işim insanların gönlünü çalmak.

İMAMOĞLU BELGELERLE AÇIKLADI!

Üsküdar 172 oyumuz vardı 16 oy yazılmış örnekler aldım 127 oy vardı 0 oy yazılmış Kadıköy 0 yazılmış. Ya bu bize de yapılmış çaldılar mı diyeceğiz.Koca koca insanların bu cümleleri kuruyor ve bundan medet umuyor.

Savunulacak hiçbir tarafı yok. İma net Ekrem İmamoğlu nereli Trabzonlu ha oradan oraya. Derme çatma bir şey. Ben onlara bakacağım nlara cevap vereceğim nifak sokma çabası içinde olan bir başkanın sözünü bana srması güzel hadsizlik derim cahil derim ama cevaba değmez. Kendi sülalemimi anlatacağım. Benim buna ihtiyacım yok ama savunmaya geçerseniz onu ima etmedi onu söylemedi  ama siz gazetecisiniz onun için söyledim o zaman getirin onunla tartışayım. 

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Samanyolu yanıtı

Erdoğan seçimi kazandı, Erbakan elini kaldırdı şu manzara zor mu? Erbakan'ın yaptığını siz neden yapamadınız? Şu koltuk kimin İBB başkan koltuğu kimin 16 milyon insanın bunu bir avuç insanın diye düşünüyorsanız bu yanlış. Şöyleki Ak Partili hemşehrilerim bilsin ki bu koltuk 16 milyon insanın kapalı devreler halinde İstanbul yönetilsin istemiyoruz. Paralar çar çur edilmesin istiyorum. Esas sorun İstanbul'da. Bir tarafta israf düzeni bir tarafta tasarruf düzeni. Ekonomi kötü işsizlik 5 milyona dayandı. Ben bilmiyordum kendini yakan arkadaşı çok üzüldüm. Biz herkesin iş sahibi olmasını isteriz. 

Bu ülkede işsizlik sorunu var, korkunç bir yoksulluk var. Vatandaşını hissetmeyen vatandaşına hizmet edemez. Hüküm vatandaşı hissetmiyor. Biz gerçeklerle ilgileneceğiz.

İmamoğlu'ndan Yıldırım'a: Yazık değil mi siz insanları aldatıyorsunuz!

18 GÜNDE NE YAPTIM?

Efendim neymiş veri kopyalama ama biz 18 günde öğrencilerin abonman ücretini 85 günden 40'a indirdik su kullanımı indirdik İBB'nin toplantılarını canlı verdik Resmi ve Dini bayramlarda ücretsiz indirim yaptık. Ya buna bile sahip çıkıyorlar. Bunları yapmadınız biz yaptık. Şimdi diyorlar ki kimin parasını kime veriyorsunuz. Ben bunu anlamıyorum benim fıtratım bunu kavramaya yetmiyor.

Sadece ulaşımda yaptığımız indirimle iki öğrenci olan bir evde yılda 1080 lira o ailenin cebinde kalacak. Bu ne biliyor musunuz sosyal devlet anlayışı. 

Mesela 4 kişilik bir ailenin yapmış olduğumuz indirimle yılda kasasında 540 lira kalıyor inanın çok önemli .

Biz aslında 18 günlük hamlelerde su indirimiyle biz şu anda ceplerine 200 lira verdik.

31 MART SONRASI NELER YAŞADI?

Bence insanlığın en kötü duygusu umutsuzluk olur dolayısıyla ben YSK'nın kararını iftarda aldım. Ben neşe vermeye çalışıyordum iftarda ama herkesin yüzü düştü çok üzüldüm moral vermeye çalıştım. Dışarıda insanlar ağlıyor o kadar üzüntü duydum ki dedim ki Beylikdüzü'nde toplanalım dedim. Herkes bizden çatışma bekliyordu oraya giderken bir çok telefon aldım, Ankara'ya çağrıldım ama bütün yol bunu düşündüm insanlar umut bekliyor ve o umut bende var. Yol boyunca düşündüm oraya gittiğimde ne hissediyorsam onu söyledim. Ev kadını da gençte sanatçıda konuşacak dedim. Konuşalım bu İstanbul bizim benim 13 yaşındaki çocuğum dedi ki çok düşündünüz Atatürk düşündü mü Samsun'a giderken dedi,.Bende o gece  kolları sıvadım hazırım dedim

SEÇİM GÜVENLİĞİ KONUSU

Biz her tedbiri almıştık ama şimdi 2-3 katına çıkarıyoruz. Temel felsefe şu bizim bir oyumuz karşı tarafa geçmesin onların bir oyu bize geçmesin. Yani biz aslında her iki tarafın da bekçiliğini yapmaya hazırız.

Türkiye genelinde her ilden hukukçu biz katkı sunmaya geliyor. Bu kadar yukarı çıkartıyoruz, biz sandıkta, okulda,il seçim kurulunda tedbirliyiz biz şimdi YSK'da da tedbirli olacağız. Nasıl mı? Bir oy geçersiz mi arkasına nedenini yazacağız. Biz bu ülkeyi ihanet eden 'ya bırakmayacağız. Bir ajansla anlaşacağız en fazla 3,5 saat içinde sonucu açıklayacağız Bu neyi sağlayacak? Demokrasiye olan inancı arttıracak. Biz herhangi bir ülke değiliz sıkıntı olabilir bazı yöneticiler kendi menfaatlerini toplumun üzerinde tutabilir ama biz demokrasiye inanıyoruz biz bunu tedavi edeceğiz.

Milyarlarca bütçeden bahsediyoruz, bir avuç insan saltanat sürecek değişecek bu düzen tasarruf düzeni gelecek.

BAĞIŞ KAMPANYASI

Bir kampanya yürütüyoruz. Çok Birincisi çok teşekkür ediyorum inanılmaz mesajlar. Başkanım bu ay 45 lira kar ettim o parayı sana yolladım diye dekontu yazanlar var.

Bir teyzemin elinde kumandası tv izliyor kızı soruyor anne sana anneler günü hediyesi almayacak mıyım diyor annesi diyor ki yok onu benim oğluma gönder.

Çok teşekkür ederim. Ama uyarmak istiyorum ismini kullanarak bir şeyler yapılabilir. Bağış kampanyasını yapan tek kurum var CHP genel merkezi oradan kampanyaya katılırlarsa çok mutlu olurum.Bu kampanya süreci çok şeffaf yönetilecek, kamu oyuna açıklama yapılacaktır.

Öncelikle şükürler olsun ki sosyal medya diye bir şey demokrasi için bir nimet olduğunu düşünüyorum. İyi ki bu üretilmiş bizim gibi köşeye sıkıştırılmaya çalışılan ülkelerde demokrasi anlamında bu güzel bir şey. Yani sen bunu yayınlasan ne olur yayınlamasan ne olur. Buna nedir acizlik

BENİM SESİMİ İNSANLARA ULAŞTIRMA ÇABAM VAR

Beni hangi kanala çağırırsanız ben gelirim.Bugün Halk TV'deyim yarın başka bir yerde. Benim sesimi duyurmak gibi bir çabam var.

Ben insanları düşünüyorum en başta da ev kadınlarını düşünüyorum ve onlara bir şeyler anlatmak istiyorum. Aday olduğum ilk gün İstanbul İttifakı dedim bu ne demek inanca yaşama saygılıyız bu şehirde yaşayan her insanın her duruşuna saygı gösteriyoruz ama bir disiplin içinde çalışacağız.

VERİ KOPYALAMA

Sanki ben veriyi aldım cebime koydum 31 Aralık neden yılbaşı 31 Mart niye seçim oldu diye günü gldimi incelensin diye bunu yapan kim İBB'de çalışan insanlar, bu insanları da zan altında bıraktılar.

İSRAFI BİTİRECEĞİZ

Bütün bu konuları biz toplumla paylaşacağız İsraf düzeni bitecek tasarruf düzeni gelecek. Borçlanma 5 yılda 4 buçuk kat arttı. Faiz yükü 8 kat arttı.Yıllık bütçe açığı 10 kat arttı. Şimdi biz israfı bitireceğiz. Bu bir seferberliktir İstanbul seferberliğidir, eğitim turizm çevre seferbeliği vardır bunu beraber başaracağız bunu birlikte başaracağız bu süri başarmak zorundayız İstanbul Türkiye'nin kalbidir vergilerin yüzde 50 si İstanbul'dan toplanıyor yani İstanbul kazanırsa Türkiye kazanır. İstanbul seferberliği Türkiye seferberliği.

Bu haber 271 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖSYM Başkan Yardımcısı Ceylan'dan 'YKS' ve 'MSÜ' sınav başvurusu açıklaması
ÖSYM Başkan Yardımcısı Ceylan'dan 'YKS' ve 'MSÜ' sınav...
UEFA'dan Trabzonspor kararı! 1 yıl men edildi
UEFA'dan Trabzonspor kararı! 1 yıl men edildi