İmamoğlu’nu hedef alan kampanya için İBB’den açıklama:...
  • Reklam

İmamoğlu'nu hedef alan kampanya için İBB'den açıklama: Şehir Hastanesi yolu AKP’li yönetim tarafından durduruldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Başakşehir Şehir Hastanesi’ne ulaşım için metro ve karayolu inşaatlarıyla ilgili iddiaları yalanladı. Ongun, inşaatların AKP’li yönetim tarafından durdurulduğunu söyledi.

28 Mart 2020 - 15:00
Reklam

İBB Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu, dün Twitter’daki paylaşımında, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Murat Kalkanlı’nın imzasını taşıyan bir kararı yayınladı.

Kararda, kurumun 2020 bütçesi gözönüne alındığında, hastaneye karayolu ve metronun İBB tarafından yapılmasının mümkün olmadığı belirtildi.

AKP’li Göksu, 2 bin 682 yataklı hastanenin corona virüsüyle mücadele büyük öneme sahip olduğunu dile getirdi.

İBB Sözcüsü Ongun da Göksu’ya Twitter hesabından yanıt vererek hastaneye metro inşaatının 2017, karayolu inşaatının da 2018’de AKP’li yönetim tarafından durdurulduğunu kaydetti. CHP’li Ekrem İmamoğlu, Haziran 2019’da göreve başlamıştı.

Ongun şu ifadeleri kullandı;

Başakşehir Şehir Hastanesi’ne ulaşım için metro ve karayolu inşaatlarıyla ilgili yanlış bilgiler verilmektedir. Metro 2017’de, karayolu inşaatı da 2018'de önceki yönetimce durdurulmuştur. Ulaştırma Bakanlığı da bugüne kadar yol ve metro için herhangi bir girişimde bulunmamıştır.

Dönemin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Haziran 2020’de açılması planlanan hastaneye yol inşaatını İmamoğlu’nun durdurduğunu öne sürmüştü.

İBB, şehir hastanesine de bağlanacak Başakşehir-Kayaşehir metro hattı projesi için 1.5 milyar lira kaynak gerektiğini bildirmişti.

TROLLER TALİMATLA İMAMOĞLU'NU HEDEF ALMIŞTI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüse karşı yeni tedbirleri hayata geçirirken Aktrollerin talimatla Başakşehir Şehir Hastanesi’ne giden yolun İBB tarafından durdurulduğu algısı yaratmak için talimatla sosyal medyada çalışma başlattıkları ortaya çıkmıştı.

Bu haber 196 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya'dan NASA'ya çağrı: Ay'ı birlikte keşfedelim
Rusya'dan NASA'ya çağrı: Ay'ı birlikte keşfedelim
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi Nisan'da 1,33 arttı
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi Nisan'da 1,33 arttı