İskoçya’da ligler devam etmeyecek! Şampiyonlar belli oldu
  • Reklam

İskoçya'da ligler devam etmeyecek! Şampiyonlar belli oldu

Koronavirüs sebebiyle İskoçya'da yapılan oylama sonucunda liglere devam edilmemesi kararı alındı.

16 Nisan 2020 - 08:40
Reklam

Koronavirüs nedeniyle spor müsabakalarına ara verilirken özellikle Avrupa futbolunda sezonun akıbeti merak konusu olmaya devam ediyor.

Kulüpler, federasyonlar ve UEFA sezonun kalanı için yaz aylarını işaret edip iptal fikrini rafa kaldırırken İskoçya’dan farklı bir karar çıktı.

İskoçya’da Championship, League One ve League Two takımları bir oylama gerçekleştirdi. 42 takımın oy kullanırken yüzde 81’le sezonun iptal edilmesine karar verildi. Buna göre Championship’te Dundee United, League One’da Raith Rovers ve League Two’da ise Cove Rangers şampiyon ilan edildi.

SPFL (İskoç Profesyonel Futbol Ligi) yönetimi kararın ardından takımlara szon sonu ödemelerinin yapılacağını ve bunun kulüpler için bir can simidi niteliği taşıdığını ifade etti.

Üç ligin de şampiyonu belirlendi ancak üst lige çıkanlar ve alt liglere düşenler henüz resmen tescil edilmedi. Bilindiği üzere İskoçya’da Premier League’in akıbeti henüz belli değil.

UEFA ise, Belçika örneğinden yola çıkılırsa, en üst liglerde maçlar sahada tamamlanmadan tescil edilen sıralamaları kabul etmeyecek ve o liglere yeni sezonda Avrupa kupalarında yer vermeyecek.

İskoçya’da Premier League’in yapılandırılması ve takım sayısının artırılması gündeme gelirken düşenler ve çıkanlarla ilgili nihai kararın buna göre verileceği düşünülüyor. Öte yandan 23 Nisan’dan sonra verilen tescil kararları ile ilgili olarak UEFA’nın gelecek sezon için yaptırımda bulunmayacağı da konuşuluyor.

Bu sebeple 23 Nisan’da SPFL’in Premier League ile kararını 23 Nisan’dan sonra vermesi bekleniyor.

Bu haber 406 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Birileri bizi gözetliyor mu?
Birileri bizi gözetliyor mu?
'Büyük bir toplumsal hareketlilik mi bekleniyor?'
'Büyük bir toplumsal hareketlilik mi bekleniyor?'