İstanbul Havalimanı’nda iş cinayeti eylemi
  • Reklam

İstanbul Havalimanı'nda iş cinayeti eylemi

İstanbul Havalimanı’nda çalışan 18 yaşındaki işçi Mehmet Aydın’ın asansör boşluğuna düşerek yaşamını yitirmesinin ardından, iş bırakarak toplanan yaklaşık 300 işçi, gerekli önlemler alınana kadar sahaya çıkmayacaklarını söyledi.

02 Kasım 2019 - 07:40 - Güncelleme: 02 Kasım 2019 - 09:00
Reklam

Çalışma arkadaşları, Van Erciş’ten amcaları ile birlikte çalışmaya gelen Mehmet Aydın’ın bir hafta sonra sözleneceğini söyleyerek, şantiyede fazla mesai ile çalıştıklarını, yürüyüş yollarında aydınlatma ve ışık olmadığını ve cep telefonu ışığı ile yürümek zorunda kaldıklarını belirtti.

Cumhuriyet'te yer alan haber göre şantiye iş güvenliği önlemlerinin alınmadığını söyleyen işçiler, yürüyüş yolundaki karanlıkta asansör boşluğunun kapatılmadığını ve sabitlenmediğini ifade ederek, Mehmet Aydın’ın akşam mesaisinden çıkarken karanlıkta merdiven girişi zannedip önlem alınmayan asansör boşluğuna yönelmesinden kaynaklı şaft boşluğuna düştüğünü söyledi.

4 Kasım Pazartesi gününe kadar gerekli önlemler alınmazsa işbaşı yapmayacaklarını söyleyen içşiler soğuk havaya karşın dağıtılmadığı için montsuz çalışmak zorunda kaldıklarını anlattı. 

Kaynak: Cumhuriyet
Bu haber 148 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs salgınının ortaya çıkışıyla ilgili yeni iddia
Koronavirüs salgınının ortaya çıkışıyla ilgili yeni iddia
2020'nin en çok satan otomobilleri belli oldu
2020'nin en çok satan otomobilleri belli oldu