İşte Ekrem İmamoğlu’nun ilk genelgesi
  • Reklam

İşte Ekrem İmamoğlu'nun ilk genelgesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ilk genelgesini yayınladı. İmamoğlu, Teftiş Kurulu Başkanlığı’na tüm kayıtların elektronik olarak kopyalanması talimatını verdi.

19 Nisan 2019 - 00:24 - Güncelleme: 19 Nisan 2019 - 12:22
Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mesaisinin ilk gününde belediye ve bağlı kuruluşların elektronik veri tabanının kopyalanması talimatı verdi.

İmamoğlu, sabah saatlerinde Saraçhane'deki merkez binaya gelerek, mesaisine başladı. İmamoğlu ayağının tozuyla Teftiş Kurulu Başkanlığı’na verdiği talimatla belediye bünyesindeki 2 müfettiş ve belediye içinden veya dışından belirlenecek 3 uzman dahil edilerek 5 kişilik heyetle tüm kayıtların elektronik olarak kopyalanmasını istedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan ilk genelge

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Teftiş Kurulu Başkanlığı'na gönderdiği yazılı talimatta şu ifade yer aldı:

“Belediyemiz Müfettişlerinden Emine Sema Ballı ve Kaya Albayrak Belediyemiz çalışanlarından ve/veya dışarıdan belirlenecek üç uzman ile Belediyemiz ve bağlı kuruluşlarının elektronik veri tabanı ve altyapılarında her türlü inceleme ve araştırmayı yapmaya ve veri tabanı ve altyapıyı kopyalamaya yetkilendirilmiştir. Gereğini rica ederim.”

İmamoğlu'nun bu talimatı bir ihbar ya da şikayete dayalı olarak mı verdiği bilinmezken ilgili talimat Teftiş Kurulu Başkanlığı yanında İSKİ ve İETT Genel Müdürlüğü’ne de gönderildi.

İmamoğlu’nun kurum bilgilerinin kopyalatma talimatına yönelik olarak üst düzey bir devlet yetkilisi şu yorumu yaptı:

“Sayıştay denetiminden geçen bütün iş ve işlemlerin kayıtlı olduğu veri tabanını kurum dışından kim olduğu belli olmayan, güvenlik soruşturmasından geçmemiş kişilere kopyalatma talimatı verilmesi devlet güvenliğini tehdit niteliğindedir. Tüm elektronik veri tabanı ve altyapının kurum dışı kişilerce kopyalanmasının kişisel, siyasal ve hatta ticari amaca hizmet edeceği açıktır. Bu nedenle, kötü niyetli kullanıma çok açık yetkilendirme yazısı, kopyalama yönünden açıkça kanuna aykırıdır. Görevi kötüye kullanma suçunu oluşturmaktadır.”

Bu haber 559 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mesut Birler
    1 yıl önce
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mevlüt Uysal benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuştu. İşyerinde SİYASET YAPIYOR FEYSBUK SAYFASINDAN GÖRÜLÜYOR demişti. İ.S.K.İ. de tam 17 yıl çalışmıştım. Geçen yıl işime son verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesine, İ.S.K.İ. ye ve Savcılıklara defalarca ihbar ve şikayette bulunmuştum. Yolsuzluk, hırsızlık, Atatürk posterine tükürükler, Fetöye gönderilen kurum ihale ve personel bilgileri daha neler neler.... Geciken adalet adalet değilmiş hala bir şey çıkmadı.. Fakat derler ya hani Ayarını bozduğun kantar gün gelir seni de tartar. Mevlüt Uysal adalet terazisi seni de tarttı.. Ağırlığın hükmün cürmün bu kadarmış işte...İç oldun iç... Oysa ki sen İstanbul Büyükşehşirde Belediye Başkanı, bense İ.S.K.İ. de sıradan bir çalışandım. Mazlumun ahı indirir şahı böyle işte. Arkası gelecek bende daha ne belgeler var....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kraliçe Elizabeth’in ‘sır mektupları’ yayınlanacak
Kraliçe Elizabeth’in ‘sır mektupları’ yayınlanacak
Özel kreş ve anaokullarında uygulanacak koranavirüs kuralları belirlendi
Özel kreş ve anaokullarında uygulanacak koranavirüs kuralları...