İşte mahalle mahalle Çayyolu’nun koronavirüs haritası...

İşte mahalle mahalle Çayyolu'nun koronavirüs haritası...

Hayat Eve Sığar’ uygulamasının Ankara için güncellenen risk haritasına göre kırmızı ile gösterilen (yüksek riskli) bölgeler yayılarak çoğalmış durumda. Nüfusun yoğun olduğu mahallelerde neredeyse vakanın olmadığı bölge yok.

10 Ağustos 2020 - 09:52 - Güncelleme: 14 Ağustos 2020 - 17:14

Koronavirüs salgınında uzmanlar ‘ikinci dalga’ tehlikesine karşı uyarılar yaparken, Başkent’te bir süredir artan vaka sayıları dikkat çekiyor. Ay başında güncellenen ‘Hayata Eve Sığar’ uygulaması, Ankara’nın neredeyse tüm ilçelerinde kırmızıyla gösterilen yüksek riskli bölgelerin arttığına işaret ediyor.

Özellikle Çayyolu bölgesinde normalleşme sürecinin başladığı günden bu yana yüksek riskli bölgelerin yayılarak çoğalmış olduğu gözleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaların ardından Çayyolu’nda son durum şöyle:

ÜMİTKÖY

Vaka artışlarının olduğu bölgelerden olan Ümitköy’de, 1 Mayıs’tan bu yana riskli bölgelerin yaygınlaşarak çoğaldığı dikkat çekiyor. AVM'lere yakın yerleşim yerleri riskli olarak görünüyor. Vaka yoğunluğu neredeyse mahallenin tamamına yayılmış durumda.

YAŞAMKENT

Nüfusun da fazla olduğu Yaşemkent’de, yüksek riskli bölgeler neredeyse mahallenin tamamına yayılmış durumda. Yaşamkent Mahallesinin özellikle kuzey ve doğu bölgesi ile 3254. Sokak, 53. Cadde, 5088. Caddelerindeki yüksek riskli bölgelerin 1 Mayıs’a kıyasla yayılarak artmış olması dikkat çekiyor. Yüksek riskli bölgelerin aralarında daha az riskli bölgeler de bulunuyor.

KONUTKET ve CİVARI

Vaka yoğunluğunun yüksek düşük ve orta riskli bölgeler olarak neredeyse mahallenin tamamına yayıldığı Konutkent’te, 2933. Sokakve civarı, 2945 ve 2432 caddeleri ve çevresi dikkat çekiyor. 1 Mayıs’ta Konutkent-1 ve 2 çevresindeki az riskli bölgeler de 4 Ağustos’ta yüksek ve orta riskli olarak haritadaki yerini almış durumda.

BEYSUKENT

Vaka yoğunluğu mahallenin tamamına yayıldığı gözlenirken, yoğun yerleşim yeri olan bölgenin risk haritası yükselmiş durumda.

KORU SİTESİ

Çayyolu bölgesinde vaka yoğunluğunun en az olduğu bölge Koru mahallesi olarak görülürken, 4 Ağustos itibarıyla bir miktar artış görülüyor.

ÇAYYOLU GENELİ

1 Mayıs’ta da yüksek ve orta riskli bölgelerin fazla olmadığı Çayyolu bölgesinde, 4 Ağustos tarihindeki verilere göre neredeyse vakanın olmadığı bölge bulunmuyor. Yaşamkent, Türkkonut, Konutkent, Koru sitesi, Ümitköy, Beysukent ile çevreleri riskli bölgeler olarak haritada yer alıyor.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 4939 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de son 24 saatte 52.676 yeni vaka!
Türkiye'de son 24 saatte 52.676 yeni vaka!
Araştırma: Hangi aşı daha güvenilir?
Araştırma: Hangi aşı daha güvenilir?