Komünist Başkan: Ovacık’ta başlattığımız modeli...
  • Reklam
  • Reklam

Komünist Başkan: Ovacık'ta başlattığımız modeli Tunceli'ye yayacağız

Tunceli Belediye Başkan adayı olan Ovacık Belediye Fatih Mehmet Maçoğlu, adaylık süreci hakkında konuştu.

13 Ocak 2019 - 07:56 - Güncelleme: 13 Ocak 2019 - 19:25
Reklam

Tunceli Belediye Başkan adayı olan Ovacık Belediye Fatih Mehmet Maçoğlu (Komünist Başkan), adaylık süreci hakkında konuştu.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komitesi Tunceli’de Fatih Mehmet Maçoğlu’nu aday olarak gösterdiğini açıkladı.

Maçoğlu, “Tunceli’de bütüncül bir siyaset yüreceğiz. Bu süreçte de Ovacık’ta başlattığımız modeli tüm Tunceli’ye yayacağız” diye konuştu.

Komünist Başkan'dan ittifak açıklaması

Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç'a konuşan Fatih Mehmet Maçoğlu, TKP’den aday gösterilmesinin netleştiğini belirterek, Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun Tunceli merkez ve dört ilçede göstereceği belediye başkan, belediye meclisi ve il genel meclisi adaylarının da yerel seçimlere TKP’nin adayı olarak katılacaklarını söyledi.

Maçoğlu, “Uzun süredir ittifak tarşılıyordu. Aralık ayının son haftası görüşmeler sonlandı. Sosyalist Meclisler Federasyonu 4 ilçe ve 1 il merkezinde olmak üzere adaylarını TKP listelerinden gösterecek” dedi.

Ovacık Belediye Başkanlığı sürecinde yürüttüğü belediyecilik modelini Tunceli geneline yansıtacağını belirten Maçoğlu, “Tunceli’de bütüncül bir siyaset yürüteceğiz. Sosyalist anlayış ve siyaseti yerel yönetime yansıtacağız. Aynı zamanda halk dayanışması kuracağız. Halk içinde süreç devam edecek. 22 Ocak tarihinde Sosyalist Meclisler Federasyonu, tüm adaylarını deklare ederek yerel yönetim biçimini halka açıklayacak” ifadelerini kullandı.

‘Dost kurumlarız’

TKP’den aday gösterilmesinin ardından kendisiyle adaylık konusunda görüşmeler yapan diğer siyasi partilerden tepki almadığına değinen Maçoğlu, “Partiler merkezi düzeyde konuşur. Kurumların ve siyasi partilerin TKP’den aday gösterilmeme ilişkin bir tepkisi yok, olmaz da. Biz dost kurumlarız. Halkın önünde demokratik bir biçimde yarışacağız. Başlattığımız bu çalışmalarla halka kendimizi anlatacağız” ifadelerini kullandı.

HDP geçen günlerde Maçoğlu’nun da yer alacağı “3’lü Başkanlar Kurulu ile ili yönetme” önerisinde bulunmuş, ancak kabul edilmemişti.

Bu haber 219 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TCMB'nin net döviz rezervi bir haftada 584 milyon dolar düştü
TCMB'nin net döviz rezervi bir haftada 584 milyon dolar düştü
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Halk Ekmek yöneticilerine soruşturma!
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Halk Ekmek yöneticilerine...
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w