Konteynerde yaşayan 93 yaşındaki depremzede Müşerref...

Konteynerde yaşayan 93 yaşındaki depremzede Müşerref Yardaş'ın elektriğini kestiler!

İzmir depreminde evi hasar gördüğü için bir okulun bahçesindeki konteynere yerleştirilen 93 yaşındaki Müşerref Yardaş’a okuldan elektrik bağlandı, iki ayda 530 TL fatura çıkarıldı. Faturaları ödeyemeyen Yardaş’ın elektriği kesildi.

10 Nisan 2021 - 10:29 - Güncelleme: 11 Nisan 2021 - 10:17

İzmir depreminde evi hasar gördüğü için bir okulun bahçesindeki konteynere yerleştirilen 93 yaşındaki Müşerref Yardaş’a okuldan elektrik bağlandı, iki ayda 530 TL fatura çıkarıldı. Faturaları ödeyemeyen Yardaş’ın elektriği kesildi.

İzmir’de 30 Ekim’de yaşanan 6,9 büyüklüğündeki depremde 117 kişi hayatını kaybederken, birçok yurttaşın evi de hasar gördü. Evi hasar gören yurttaşların bir kısmı konteynerlere yerleştirildi. Konteynere yerleştirilen yurttaşlardan biri de Karaburun Yaylaköy’de yaşayan 93 yaşındaki Müşerref Yardaş.

Depremden yaklaşık iki ay sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen yetkililer, Yardaş’ın evine ağır hasarlı raporu verdi. Yardaş’ın ağır hasarlı evde kalmasının riskli olduğunu raporlaştıran yetkililer, yaşlı kadını Yaylaköy’de kullanılmayan Yayla İlkokulu’nun bahçesine konulan bir konteynere yerleştirdi. Yaklaşık 2 aydır bu konteynerde yaşayan Yardaş, kendisine gelen elektrik faturaları sonrası büyük şok yaşadı. Gediz Elektrik tarafından okuldan çekilen elektrik hattına ilk ay 262 TL, ikinci ay 268 TL olmak üzere, toplam 530 TL’lik bir fatura kesildi. Yaşlılık aylığı dışında hiçbir geliri olmayan Yardaş, faturaları ödeyemedi. Gediz Elektrik, elektriği kesti.

BirGün’e konuşan Müşerref Yardaş, bu yapılanın vicdana sığmadığını dile getirerek şunları söyledi:

“Depremden sonra geldiler ve evimi mühürleyip beni çıkardılar. Evimin çok ağır hasar gördüğünü söylediler. Sonra beni bu konteynere koydular. Elektriğini okula bağlamışlar. 500 liradan fazla fatura geldi. Benim ödeyecek durumum yok. Bu yaştan sonra ben ne yaparım? Bir tek yaşlılık aylığım var, başka hiçbir gelirim yok. Tek başınayım, ayakta durmakta zorlanıyorum. Yaşlılıktan önümü bile zor gördüğüm bu dönemde bir de üstüne elektriksiz kaldım ve karanlık olan dünyam daha da karardı. Bu yapılan bana reva mıdır?”

GDZ Elektrik şirketinden haberimize tekzip teklifi

İzmir depreminde evi hasar gördüğü için bir okulun bahçesindeki konteynere yerleştirilen 93 yaşındaki Müşerref Yardaş’a okuldan gelen elektriğin borcundan dolayı kesildiği yönünde haber yapan cayyolu.com.tr adlı internet sitesine GDZ Elektrik’ten tekzip talebi geldi.

GDZ Elektrik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Değerli Basın Mensubu,
 
Gazetenizde 10 Nisan 2021 tarihinde https://www.cayyolu.com.tr/konteynerde-yasayan-93-yasindaki-depremzede-muserref-yardasin-elektrigini-kestiler/268581 linki ile “Konteynerde yaşayan 93 yaşındaki depremzede Müşerref Yardaş'ın elektriğini kestiler!” başlıklı yayımlanan haberinize yanıt niteliğindeki açıklamamızı tarafınıza aktarmak isteriz.
 
İzmir depreminde evi hasar gördüğü için bir okulun bahçesindeki konteynre yerleştirilen 93 yaşındaki Müşerref Yardaş’ın elektriği kesinlikle kesilmemiştir. Sistem kontrolü ve sahada yaptığımız tespitlerin neticesinde, söz konusu sayaçta herhangi bir enerji kesim işleminin yapılmadığını, kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluğumuz çerçevesinde bildirir; haberin düzeltilmesi konusunda desteklerinizi rica ederiz.
İyi çalışmalar ve sağlıklı günler dileriz.
Aydem/Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ

Kaynak: BirGün
Bu haber 295 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP'li eski bakandan itiraf gibi sözler: Hepimizin ödemesi gereken bedeller var!
AKP'li eski bakandan itiraf gibi sözler: Hepimizin ödemesi gereken...
Ankara Büyükşehir, yüksek verimli organik sıvı gübre üretti
Ankara Büyükşehir, yüksek verimli organik sıvı gübre üretti